HaberlerYurttan Haberler

“YanYana Geliyoruz” sloganı ile yola çıkan 6. Nilüfer Tiyatro Festivali, 34 gün boyunca, 82 temsile ev sahipliği yapacak!

6.Nilüfer Tiyatro Festivali’nde ‘YanYana Geliyoruz’!

İki yılda bir düzenlenen Nilüfer Tiyatro Festivali bu yıl da dopdolu programıyla yine sanat severlerle buluşmaya hazırlanıyor!


6.Nilüfer Tiyatro Festivali, 27 Mart-29 Nisan tarihleri arasında 34 günde, 58 tiyatro topluluğu, 82  temsille Nilüfer’de izleyiciye kültür sanat dolu bir ay sunacak.  Festivalde ayrıca 5 çocuk tiyatrosu da 11 temsil ile tiyatro tutkunlarının karşısında olacak.

“YanYana Geliyoruz” sloganı ile yola çıkan 6. Nilüfer Tiyatro Festivali, Türkiye Tiyatrosu’na kıymetli katkılar sunmuş yazar Murathan Mungan’ın şarkıları ve Geyikler  Lanetler oyunundan bölümlerle hazırlanan, Ali Düşenkalkar rejisi, Şef İbrahim Yazıcı’nın Müzik Direktörlüğünde, Nilüfer Kent Tiyatrosu oyuncularının yer aldığı açılış etkinliğiyle tiyatro severlere “Merhaba” diyor.

Bursa, Türkiye ve yurtdışından gelecek olan tiyatro  topluluklarının sahne alacağı 6. Nilüfer Tiyatro festivalinde tiyatro oyunları dışında; üç okuma tiyatrosu, on dört atölye çalışması, bir konser ve bir sergi yer alıyor.

Festivalde, Genco Erkal, Selçuk Yöntem, Cihan Ünal, Can Gürzap, Tilbe Saran gibi deneyimi yüksek oyuncuların yanı sıra, bağımsız, yeni dil arayışları olan tiyatrocular da oyunlarıyla sanatseverlerin karşısına çıkacak.

Festival boyunca oyunlar ve atölye çalışmaları,  Nâzım Hikmet Kültürevi, Uğur Mumcu Sahnesi, Yüzüncüyıl Eğitim ve Sanat Merkezi Tiyatro Atölyesi  ve Prova Salonu, Konak Kültürevi ile Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde gerçekleştirilecek.

Festival çerçevesinde, 10 TL ile 30 TL arasında değişen bilet fiyatları ile oyunları izleyebilecek olan tiyatroseverler, biletleri sahnelerin gişelerinden ya da internetten temin edebilecek.

Sanatseverler, 6. Nilüfer Tiyatro Festivali’ne ilişkin tüm bilgileri

tiyatrofestivali.nilufer.bel.tr  adresinden alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu