DünyadanHaberler

West End’e bir darbe daha; Delfont Mackintosh Tiyatrolarında çalışan 850 kişinin işine son verildi

Delfont Mackintosh Tiyatroları’nın Haziran ayından bu yana 850 kişinin işine son verdiği ortaya çıktı.

Londra’da bulunan “Delfont Mackintosh Tiyatroları”, Sir Cameron Mackintosh’a ait ve Londra’nın “West End” bölgesindeki en prestijli sekiz tiyatroyu işletiyor. Bu tiyatroların arasında Prince Edward ve Prince of WalesNovelloGielgudSondheim (eski adıyla Queen’s) , Noël Coward ve Wyndham bulunuyor.

Delfont Mackintosh Tiyatroları tarafından yapılan kapsamlı bir araştırma döneminin ardından Cameron Mackintosh, Haziran ayından bu yana toplam 850 kişinin işine son verdi.

Mackintosh’un böylesine zor bir dönemde personeline özen göstermemesine medya ve eğlence sektörlerinde 40.000’den fazla çalışanı, sözleşmeli ve serbest çalışanı temsil eden Bectu Sendikası Başkanı Philippa Childs tepki göstererek; “Cameron Mackintosh’un, personelini desteklemek için önümüzdeki aylarda kaynakları dağıtma konusundaki isteksizliği tüm endüstriyi şok etti.” dedi.

Hükümetin kültürel kurtarma fonunu memnuniyetle karşıladığını ancak paketin içeriğinin, sektörün bel kemiği olan personeli ve serbest çalışanları korumaktan ziyade kurumların hayatta kalmasına yardımcı olmak için hazırlanmış olmasından ise endişe duyduklarını belirten Başkan Childs; “Hükümetin paketin içeriğini tekrardan gözden geçirmesini gerekiyor!” dedi.

Bu haber London Theatre Reviews sitesinden Gazete Müstehak tarafından çevrilmiştir.

Başa dön tuşu