DünyadanHaberler

Viyana Devlet Operası da Opera ve Bale gösterilerini ücretsiz olarak erişime açtı

Dünyadaki neredeyse tüm büyük opera salonları ve konser salonları gibi, Viyana Devlet Operası da 2 Nisan 2020’ye kadar tüm performanslarını koronavirüsü nedeniyle iptal etmek zorunda kaldı.

Bilim insanlarının koronavirüs salgınına karşı uyarılarına kulak verip evden mümkün olduğunca çıkmamak en iyi tedbirlerden biri olarak gösterilirken bu nedenle neredeysse tüm kültür sanat etkinlikleri iptal edildi.

Birbiri ardına gelen iptaller tiyatroları konserleri ve bale gösterilerine ağır bir darbe vurdu. Evlerine kapananlar için dünya çapında birçok opera ve bale gösterisi ücretsiz olarak yayınlanmaya başladı.

Viyana Devlet Operası da ücretsiz olarak arşivini açanların arasına katıldı. 15 Mart 2020 Pazar gününden itibaren “Wiener Staatsoper” adlı dünya çapında ve ücretsiz olarak yayın yapan platform aracılığıyla opera ve bale performanslarının kayıtlarını günlük olarak yayınlayacaklarını duyurdu. 

Eğer Viyana Devlet Operası’nın yayınlarını izlemek isterseniz Www.staatsoperlive.com adresinden kayıt olduktan sonra, ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu