DünyadanHaberler

Vegan oyuncu Joaquin Phoenix’ten hayvanların hislerini anlatan belgesel

Joker filmindeki performansıyla Oscar dahil pek çok büyük ödülü kucaklayan Joaquin Phoenix, bu defa bir belgeselin baş yapımcısı olacak. Vegan bir aktivist olan Joaquin Phoenix, hayvanların duygularını anlatan Gunta’yı çekecek.

Vegan olduğu bilinen ve 92. Oscar Ödülleri töreninde vegan menü hazırlanmasını sağlayan Oscar’lı yıldız Joaquin Phoenix, hayvanların duygularını anlatan Gunta filminin baş yapımcılığını üstlenmeye hazırlanıyor.

Ödüllü Rus yapımcı Victor Kossakovsky’nin yarattığı Gunta filmi, bir domuzun günlük hayatını ve ikisi inek, biri tavuk üç arkadaşın hayatını konu alıyor.

Kossakovsky, daha önce dünyanın farklı yerlerindeki su kütlelerini inceleyen 2018 yapımı belgesel Aquarela’yı çekmişti.

“Gunda’dan derinlemesine etkilendiğini” söyleyen 45 yaşındaki oyuncu ABD’li Phoenix, insanların hayvan zekasını algılama şeklini değiştireceğini umduğu film için, “Varoluş üzerine içsel bir meditasyon” yorumunu yaptı. Phoenix,  ayrıca belgeselin çok önemli ve sanatsal bir film olduğunu da belirtti.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 82

Ünlü oyuncu, Oscar’dan iki gün sonra Los Angeles’taki mezbahadan bir inek ve buzağı kurtarırken görüntülenmişti. Hayvanlar daha sonra çiftlik sığınağı olarak kullanılan tesise nakledilmişti.

Kaynak: NTV

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu