HaberlerYurttan Haberler

Uluslararası festivalde Gülriz Sururi ve Haldun Dormen'e ödül

Büyükçekmece’de 64 ülkeden gelen 1360 sanat elçisinin katılımı ile düzenlenen ’18’inci Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali’ sona ererken tiyatro sanatçısı Gülriz Sururi’ye ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü‘, Haldun Dormen’e ise ‘Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ verildi.


Büyükçekmece’deki festivalin komitesi, sanatta ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ne tiyatro oyuncusu Gülriz Sururi, ‘Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ne ise Haldun Dormen’i layık buldu.
Ödülünü alan tiyatro sanatçısı Gülriz Sururi, “Ne mutlu ki size sanat, kültür adına böylesine önemli bir uluslararası festivali 18 yıldır devam ettiriyorsunuz. Emeği geçenleri kutluyorum” dedi. Sururi, gençlerin sanata olan ilgisinin artmasından son derece memnun olduğunu söyledi.
 

Belediye Başkanı Hasan Akgün, festival komitesinin Türk tiyatrosunun paydası olmuş sanatçıların bu ödülleri layık olan isimlere verdiğini belirtirken, “Kendilerine daha nice sağlıklı ömürler diliyorum” dedi.
‘Yaşam Boyu Başarı’ ödülünü alan Haldun Dormen de, Büyükçekmece’de kültür ve sanat adına yapılan çalışmalar nedeniyle teşekkür etti. Haldun Dormen ve Gülriz Sururi’ye ödüllerini, Belediye Başkanı Hasan Akgün ile Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festival Komitesi Başkanı Gürhan Ozanoğlu verdi.

Havai fişek gösterileri ile sona eren gecenin finalinde konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Akgün, Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nin Dünya Festivaller Birliği (CIOFF) tarafından 4 kez dünyanın en iyi festivali ödülüne layık görüldüğünü hatırlattı. Akgün, “Dünyanın dört yanından gelen sanat elçileri ile birlikte bir kez daha sanatı sevgiyle, kültürleri dostlukla buluşturmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz. 19. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nde buluşmak üzere” diye konuştu.
 
Kaynak: NTV
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu