HaberlerYurttan Haberler

Türkiye'den 3 ekip Almanya turnesinde!

Fringe Ensemble ve Türkiye’den 3 ekiple yapılan ortak yapımlar Almanya turnesinde çıktı.

Sanat yönetmeni Frank Heuel tarafından Bonn’da kurulan Fringe Ensemble, 1999’dan beri Almanya içinde ve dışında 60’ın üzerinde ulusal ve uluslararası proje gerçekleştirmiş bir sanat kurumu.
Frank Heuel, İstanbul tiyatrolarındaki yoğun araştırmaları sonucunda Türk tiyatro sanatçıları ile birlikte yapılacak ‘4 Projekte İstanbul / 4 İstanbul Projesi’ için, D22, Kumbaracı50 ve Şermola ile çalışmaya karar verir.
Bu kapsamda Frank Heul’un Tiyatro D22, Şermola Performans ve Kumbaracı 50 tiyatrolarında yönettiği oyunlar Almanya turnesine çıktı. Oyunlar Düsseldorf, Born ve Münster şehirlerinde seyirciyle buluşacak.
Seyirci karşısına çıkacak oyunlar ise:  Tiyatro D22’nin sahnelediği “Dünyaya Gözlerimden Bak”,  Şermola Performans’ın sahnelediği “Ara Durak”, Kumbaracı 50’nin sahnelediği “Lost in Language”
Tiyatro mekânlarının dışına taşmaktan çekinmeyen, yeni deneysel biçemler ve metinler geliştiren Fringe, bir süredir değişik Avrupa ülkelerinden sanatçılarla işbirliğine yönelmiş, Almanya, Rusya, Hırvatistan, Fransa, Hollanda, Letonya, İsviçre, Polonya ve Türkiye ile ortak çalışma olanakları yaratmış durumda…
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu