BelgesellerHaberlerYurttan

‘Türkiye’de Müzisyen Olmak’ belgeselinin üçüncü bölümü yayında

Pandemi sürecinde müzisyenlerin yaşadığı sıkıntılara odaklanan “Türkiye’de Müzisyen Olmak / ben insan değil miyim?” belgesel serisinin üçüncü bölümü yayımlandı.

Alper Erdinç, Mert Gider ve Gizem Ertürk tarafından hazırlanan altı bölümlük mini belgesel serisinin üçüncü bölümü Sonki3dört adlı YouTube kanalında yayımlandı.

Usta sanatçılardan genç müzisyenlere, enstrümanistlerden menajerlere sektörün farklı dallarından kişilerin sorunlarının mercek altına alındığı serinin yeni bölümünde, müziğin dinleyicideki karşılığı sorgulanırken, “Sizce hayatınızda müzik olmasa nasıl olurdu?” sorusuna cevap aranıyor.

Bu bölümde Kurtalan Ekspres’in bas gitaristi Ahmet Güvenç, genç müzisyenlere öğüt verirken, bir yandan da ölümünün 22. yılında Barış Manço’yu anıyor. Belgesele Güvenç’in yanı sıra Cahit Berkay, Harun Tekin, Derya Köroğlu, Taner Öngür ve Melek Mosso’nun da aralarında olduğu birçok sanatçı konuk oluyor.

Belgeselin üçüncü bölümünü buradan izleyebilirsiniz: 

Belgeselin İkinci bölümünü buradan izleyebilirsiniz: 

Usta sanatçılardan genç müzisyenlere, enstrümanistlerden menajerlere sektörün farklı dallarından kişilerin sorunlarına çözüm arayan belgeselin ikinci bölümünde Melek Mosso, Cahit Berkay, Burhan Şeşen, Ahmet Güvenç, Veys Çolak, Balık Ayhan, Melisa Uzunarslan, Müslüm Döner, Burçin Turna, Bonus Mehmet, Bahri Bekil ve Ezgi Aktan yer aldı.

Belgeselin birinci bölümünü buradan izleyebilirsiniz: 

 belgeselin ilk bölümünde Burhan Şeşen’den (MÜYORBİR Başkanı, Gündoğarken) Cahit Berkay’a (Moğollar); Ahmet Güvenç’ten (Kurtalan Ekspres) Taner Öngür’e (Moğollar) Kerem Kabadayı’dan (Mor ve Ötesi), Cenk Erdoğan’a; Balık Ayhan’dan (Romanlar ve Müzisyenler Derneği Eş Başkanı); Melek Mosso’ya; Can Ozan’dan; Madrigal’e yirmiye yakın isim yer aldı.

Başa dön tuşu