HaberlerYurttan Haberler

TRT İzmir radyosunda 'Sanat ve Yaşam Kuşağı' Kuran okunarak açılıyor!

TRT’de yaşananlar diyecek söz bırakmıyor. TRT İzmir Kent Radyo’da “Sanat ve Yaşam Kuşağı”nda yayımlanan program, Kuran okunarak açılıyor.

TRT İzmir Kent Radyo programlarında yayın akışına uygun olmayan biçimde dini ögelerle yayın yapıldığı ortaya çıktı. Bunlardan en dikkat çekeni ise cuma günleri yayınlanan “Sanat ve Yaşam” kuşağının açılışında Kuran okutulması oldu.
Radyo ile kent arasındaki kopukluğu gidermek ve İzmirlilerin radyoya olan ilgisini artırmak amacıyla kurulduğu belirtilen TRT İzmir Kent Radyo’da telif ile çalışan dış yapımcıların kentin sanat, kültür, müzik, ekonomi ve spor gibi alanlarında yayın akışına uygun olarak programlar yapması öngörülüyor. Buna karşın Radyonun bazı programlarının amacından şaştığı kaydediliyor.
‘DİYANET FM’E ÇEVİRDİLER’
13 Ekim Cuma günü 22.00 – 23.00 saatleri arasında Dış Yapımcı Bünyamin Ertekin’in sunduğu, “İzmir’de Sanat ve Yaşam Kuşağı”ndaki yayın dini söylemlerle açılıyor. Ardından katılan konuklarca dakikalarca Kuran okunuyor. Okunan bölümün Türkçe tercümesinin de yapılmadığı program hakkında TRT çalışanlarının da rahatsızlıklarını dile getirdiği belirtiliyor. Kurum içinde “Kent Radyo’yu Diyanet FM’e çevirdiler” yorumu yapılıyor.
Kaynak: SoL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu