HaberlerYurttan

Tiyatrolarda görev alan görev alan sanatçılar, yönetmenler, dramaturglar ve teknik görevlilerde aşılama programına dahil edildi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tiyatrolarda görev alan görev alan sanatçılar, yönetmenler, dramaturglar ve teknik görevlilerde aşılama programına dahil edildiğini duyurdu.

Kültür ve Turizm Bakanlığının sosyal medya hesabından yapılan paylaşımla tiyatro sanatçıları ile bağlı hizmetlerde görev alan kişilerin bilgilerinin Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından toplanacağı ve Sağlık Bakanlığı ile paylaşılacağı açıklandı.

BAŞVURU İÇİN SON GÜN 11 HAZİRAN

Bakanlık duyurusunda; “Ülkemizde faaliyet gösteren tiyatroların, faaliyetlerinde görev alan oyuncu, yönetmen, dramaturg, teknik görevli… vb. kişilere ilişkin olarak duyuruda paylaşılan Aşılama Programı Beyan Listesini hazırlayarak en geç 11 Haziran 2021 Cuma günü saat 16.00’ya kadar İSİM VE İLETİŞİM BİLGİLERİ ile birlikte asi.tiyatro@ktb.gov.tr adresine elektronik ortamda iletmeleri gerekmektedir.” denildi.

Aşılama Programı Beyan Listesi 

*ÖNEMLİ NOT:

*Aşılama Programı Beyan Listesinin;

  • 1-Doldurulup kaydedilerek mevcut excel formatında,
  • 2-Doldurulduktan sonra çıktısı alınmış; beyan sahibi özel tiyatro tarafından kaşe basılıp imzalanarak taranmış (pdf) veya fotoğraf (jpeg) formatında, olmak üzere 2 adet iletilmesi gerekmektedir.

Başa dön tuşu