BelgesellerHaberlerYurttan

Tiyatrocular pandemi günlerinde ne düşünüyor, neler yapıyor, nasıl ayakta kalıyor, gelecekten beklentileri neler?

Yönetmenliğini İsmet Akgün’ün, Görüntü Yönetmenliğini Nedim Dedecan’ın yaptığı Alkış Mesafesi, Mevzu:’nun youtube kanalında yayınlandı.

Mevzu: anlatmak diyerek bir araya gelen ve ilgilerini çeken hikayelerin peşine düşen “Mevzu:” youtube sayfası “Alkış Mesafesi” adını verdiği son videosunda tiyatro sanatçılarının dertlerine ortak oldu.

Yiğit Sertdemir, Serkan Keskin, Kemal Aydoğan, Gürkan Cevizci ve Pınar Yıldırım yer aldığı mini belgeselde “tiyatrocular pandemi günlerinde ne düşünüyor, neler yapıyor, nasıl ayakta kalıyor?” sorularına yer verildi.

Shakespeare’in büyük bir tiyatro sahnesine benzettiği dünya, bulaşıcı bir hastalığın tehdidi altında. İnsanlar sadece sağlıkları için kaygılanmıyor, toplum sağlığı için kapatılan mekanlarının maddi külfetleri, her geçen gün sırtlarında ağırlaşan bir yüke dönüşüyor.

Türkiye’de tiyatrocular bu yükün ağırlığını en çok hissedenler arasında. 13 Mart’ta genelgeyle kapatılan tiyatrolar kaderleriyle baş başa bırakıldı. Salonlar boş, sahneler tozlu, tiyatrocular kaygılı. Sorunlar yeni değil ama çözümler yeni olmak zorunda. Tiyatrocular pandemi günlerinde ne düşünüyor, neler yapıyor, nasıl ayakta kalıyor, gelecekten beklentileri neler?

Belgeselin tamamını izlemek isterseniz altta bulunan
videoya tıklayabilirsiniz.

Yönetmen: İsmet Akgün – Görüntü Yönetmeni: Nedim Dedecan
Kreatif Direktör: Altan Bal – Kurgu: Utku Afacan
Renk: The Post Brothers – Müzik: Playjoy
Jenerik Müziği: EPIC SPIN – Ses tasarımı & Miksaj: Emir Buğra Kazak Kamera Asistanları: Hakan Maraş, Kaan Nazif Çakır, Kübra Selvi, Ali Can Tekerek Kurgu Asistanları: Emre Sipahi, Berrak Günen

Başa dön tuşu