HaberlerYurttan

Tiyatro sanatçılarının ekonomik, sosyal ve kültürel hayatlarının pandemi sürecinden ne şekilde etkilendiğinin belirlenmesini amaçlayan anket tiyatrocuların katılımına açıldı

Oyuncu ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Tiyatro Sanatta Yeterlik Öğrencisi Emre Yetim tarafından hazırlanan ve “Türkiye’de çalışan ve Yeni Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle faaliyetleri durdurulan tiyatro sanatçılarının ekonomik, sosyal ve kültürel hayatlarının pandemi sürecinden ne şekilde etkilendiğinin belirlenmesini” amaçlayan anket tiyatrocuların katılımına açıldı.

Covid-19 sürecinden etkilenen tüm tiyatro sanatçılarının katılımına açık olarak düzenlenen ankete katılanların isim bilgileri alınmayacak. Verilecek yanıtlar sadece araştırma amacı doğrultusunda yürütülecek akademik çalışmalarda kaynak olarak kullanılacak.

Yaklaşık 10 dakikanızı alacak olan bu anketi buraya tıklayarak yanıtlayabilir ve bu linki meslektaşlarınızla paylaşarak onların da yanıtlamasını sağlayabilirsiniz.

Anketle ilgili soru, öneri ve görüşleriniz için 20193313001@ogr.msgsu.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Emre Yetim’in anketle ilgili açıklaması şöyle:

“Halen etkileri devam eden Covid-19, benim gibi pek çok sahne sanatları çalışanını işsiz bıraktığı gibi hali hazırda bin bir fedakarlıkla varlığını sürdüren pek çok özel tiyatroyu kapanma tehdidiyle yüz yüze getirdi. Bu konuda sivil toplum çalışmaları temelinde neler yapılabileceğine dair kafa yorarken karşıma akademik kongrenin ilanı çıktı. İlanda Covid-19 konusunda ortaya konan yeni fikirleri, gelişmeleri ve alternatif çözüm yollarını tartışmak için tüm araştırmacılara ve tüm alanlara açık skype üzerinden online sunumların yapılacağı ifade ediliyordu. Bu ilan, tiyatro alanının mevcut durumu, pandemi sürecinde yaşadıklarımızı, yapısal sorunlarının akademik bir platformda dile getirilebileceği fikrini doğurdu. Bunun üzerine anketi hazırladım. Kongreye bir özet bildiri sunmak ve anket sonuçlarını kongrede sözlü olarak sunmayı amaçlıyorum.”

Ankete Katılmak İçin: https://tr.surveymonkey.com/r/tiyatro

Kaynak: Tiyatro Dergisi

Başa dön tuşu