Dünyadan

Tiyatro gösterisiyle çocukları sevindirdiler

Time To Help yardım derneği Brüksel’de göçmenlerin çoğunlukla yaşadığı Schaarbeek kentinde De Kriekelaar kurumu ile ortak bir program düzenledi. Programa özellikle yoksul ailelerin çocukları ve mülteci çocuklar katıldı. Programa yaklaşık 100 kişi katılırken, çocuklar kendileri için sergilenen tiyatro gösterisine hayran kaldı.
Brüksel’in Schaarbeek kentinde bulunan De Kriekelaar eğitim merkezinin tiyatro salonunda gerçekleştirilen program büyük ilgi gördü. De Kriekelaar yetkilisi Veerle Claes, Time To Help yardım derneği ile birlikte hazırladıkları bu programların sayısını arttırmak istediklerini ifade etti. Claes, “Geçen sene Time To Help derneği ile birlikte iftar programı düzenledik. Bu yılda yoksul ve mülteci ailelerin çocukları için, içerisinde tiyatro gösterisi ve değişik etkinliklerin bulunduğu bir program düzenledik. Time To Help ile birlikte çalışmayı güçlendirmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.
Time To Help Belçika yönetim kurulu başkanı Said Tan ise Brüksel’deki yoksul ailelerin ve mültecilerin maddi yardımların yanı sıra, morale de ihtiyaçları olduğunu ve bu tür programlar ile bunu sağlamak istediklerini ifade etti. Tan, “Bugün düzenlenen tiyatro gösterisinde konuşulmuyor. Çocuklara müzik dili ile hitap ediliyor ve sizin de şahit olduğunuz gibi çocuklar gösteriyi buyuk bir zevkle izlediler. Bundan sonra De Kriekelaar derneği ile birlikte her yıl ortak bir aktivite düşünüyoruz.” dedi. Tan, Time To Help Belçika’nın özellikle son zamanlarda yurtdışında bir çok faaliyetinin yanında Belçika’da da faaliyetlerini çoğaltmak istediklerini açıkladı.
KAYNAK- Rıza Doğan, Brüksel / Zaman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu