Yurttan Haberler

Tiyatro Ak'la Kara / Kuş Kafesi

Robin Williams ın çılgın komedisi tiyatro sahnesinde. Hiçbir kadın bu kadar güzel erkek, hiçbir erkek bu kadar güzel kadın olmamıştı.

George ve Albin 15 yıllık beraberlikleri olan ve bir travesti kulübü işleten bir çifttir. George un oğlu muhafazakar bir siyasetçinin kızıyla evlenmeye karar verince ailelerin tanışması gerekir. Ama bu tanışmada çılgın ikilinin sert erkekler gibi davranmaları ve kulübün üst katındaki evlerinin dekorasyonunun değişmesi, evin uşağı Jacob un çıplak dolaşmaktan vazgeçmesi gerekmektedir. Bütün hazırlıklar tamamlandığında bir başka sorun daha çıkar. George un eski karısı mutlu bir aile görüntüsü vermek ve sevgi dolu anneyi oynamak için gelecektir ama saatler geçer ve Simone dan haber çıkmaz. Bunun üzerine Albin kadın kılığına girerek anneyi oynamaya karar verir ve tam ortaya çıktığı anda gerçek anne de eve gelir. İşler içinden çıkılmaz bir hale geldi derken paparazzilerin muhafazakar politikacıyı Kuş Kafesi kulübünde basmaya gelmesi oyunun çılgın sonunu hazırlar.
Yazan: Jean Poiret
Yönetmen: Atilla Şendil
Oyuncular: Savaş Özdural, Levent Ünsal, Mustafa Dinç, Can Esendal, Pelin Turancı, Taylan Atlıhan, Arzu Akın Bahadır, Ilgın Angın, Arda Oğul Meriçliler

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu