Haberler

Terör polisleri, Devlet Opera ve Bale Genel Müdürlüğü'ne atandı.

Terör, istihbarat, yolsuzluk ve kaçakçılık alanında uzmanlaşmış bin polis, Emniyet Genel Müdürlüğübünyesinden alınarak opera, bale, tiyatro, tarım ve sosyal hizmetler dairelerinde görevlendirildi. İçişleri Bakanlığıyeni kararı polislere 5 Mayıs‘ta tebliğ etti.
Terör, istihbarat, yolsuzluk ve kaçakçılık alanında uzmanlaşmış polisler Devlet Opera ve Bale Genel Müdürlüğü’ne atandı. Son olarak 1776 emniyet müdürünün emekli edilmesinin ardından İçişleri Bakanlığı bine  yakın polisi başka kurumlarda görevlendirdi.Bugün Gazetesi’nden Bilal Şahin’in haberine göre, İçişleri Bakanlığı’nın yeni aldığı karar uyarınca yıllarca Hakkâri, Şırnak, Van gibi illerde Terörle Mücadele’de görev yapmış amir ve komiserleri Emniyet Genel Müdürlüğü’nden Devlet Opera ve Bale Genel Müdürlüğü’ne atandı.
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubeleri’nde görev alan komiser ve amirlerin bazıları Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’ne bazıları da Orman Genel Müdürlüğü’ne gönderildi.
GÖREVE İADE DAVASI
Tasfiye edilmek istenen bazı polislerin de nüfus, tarım, tapu, turizm, orman, sosyal hizmetler gibi dairelerde görevlendirildiği öğrenildi. Hak ihlali yapıldığını belirten polisler göreve iade için idari mahkemeye başvuracak.

Kaynak:
Radikal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu