Haberler

Taksav'dan oyun yazmak isteyenlere açık çağrı!

Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf (TAKSAV) tarafından İzmir ’de 4-14 Aralık 2015 tarihlerinde düzenlenecek olan ‘4. Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali’ kapsamında, festivalin de teması olan ‘Özgürlük’ konusunda bir kısa oyun yarışması düzenlenecek. Gençve yeni oyun yazarlarını özendirmek, yeni biçimler, farklı bakış açıları ve alternatif tiyatro örneklerini çoğaltmak amacıyla düzenlenen yarışma, tiyatro alanında bir temaya bağlı yazabilen yeni oyun yazarları kazandırmayı hedefliyor.
Yarışmada dereceye girecek oyunun önümüzdeki sene düzenlenecek 5. Uluslararası İzmir Festivali’nde sahne, fuaye, açık alan, alternatif mekan gibi alanlarda sahnelenmesi planlanıyor.
Yarışmanın jürisinde yönetmen ve oyuncu Gürol Tonbul, oyuncu Orhan Alkaya, eleştirmen Yaşam Kaya, yazar Özgün Ergen ve TAKSAV İzmir Festivali adına Mesut Güngör yer alıyor.
Katılımcılar oyunlarını en geç 30 Ekim’e TAKSAV, Cumhuriyet Bulvarı, Konak İş Hanı, No: 24-107 Konak /İzmir adresine yollamaları gerekiyor. Detaylı bilgi www.izmirtiyatrofestivali.org adresinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu