HaberlerYurttan Haberler

TAKSAV Tiyatro Festivali bugün başlıyor

TAKSAV’ın düzenlediği 24’üncü Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali bugün açılış galasıyla başlıyor. Festivalde 27 tiyatro grubu ve toplam 31 etkinlik Ankaralı sanatseverlerle buluşacak.

Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf’ın (TAKSAV) düzenlediği 24’üncü Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali yarın açılış galasıyla başlıyor. Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yarın saat 19.30’da gerçekleştirilecek açılış galasında Feniks Art Müzikal Tiyatro Topluluğu “İlk Randevu Müzikali’ni” sahneleyecek.

Festivalde bu yıl, iki atölye, bir müzikli söyleşi, iki belediye, bir yurtdışı, üç üniversite oyunu ve 22 Özel/Amatör tiyatro oyunu olmak üzere toplam 31 etkinlik yer alacak. Festival Emek Ödülü tiyatro emekçisi TAKSAV Danışma Kurulu üyesi Mehmet Nurkut İlhan’a verilecek. Festival Onur Ödülü ise tiyatrocu Mehmet Atay’ın olacak.

22 Kasım’da başlayacak festival 2 Aralık’a kadar devam edecek. Festivalde, İrfan Değirmenci’nin “Anne Ben Artist Oldum” ile Çolpan İlhan ve Sadri Alışık Tiyatrosu’nun “Dali’nin Kadınları”nın da aralarında bulunduğu 29 oyunun programı ankaratiyatrofestivali.org adresinde açıklandı. Festival kapsamında “Çağdaş Tiyatroda Sahne ve Oyunculuk” ve “Metinden Sahneye Oyunculuğun Yolculuğu” atölye çalışmaları yapılacak. Ayrıca Murat Meriç’in “Tiyatro Şarkıları Eşliğinde” isimli söyleşisi gerçekleşecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu