HaberlerYurttan Haberler

Suudi Arabistan Başmüftüsü: Sinemalar ve konserler bizi ahlaksızlaştırır

Suudi Arabistan Başmüftüsü Abdülaziz el Şeyh’ten konserlerin ahlak bozucu olduğuna dair “uyarı” geldi. Din adamı Suudi Arabistan’da bu faaliyetlere izin verilmesi durumunda ahlak bozukluğunun ortaya çıkacağını ifade etti.
SoL’un aktarığı habere göre, Müftü Abdülaziz el Şeyh, Sabq‘a verdiği röportajda, Eğlence Genel Müdürlüğü’nün sinemalara ve konserlere lisans verip vermeyeceği sorusuna “Sinemaların ve şarkı söylenen konserlerin ahlaksızlık olduğunu biliyoruz” yanıtını verdi. Suudi din adamı sinemaların “Suudi kültürünü değiştirmeye yönelik çabalarında yabancı filmlere bağımlı oldukları için ahlaksız, hovarda, iffetsiz ve ateist filmler gösterebileceğini” ifade etti. Konserlerde “herhangi bir iyi taraf olmadığını” söyleyen din adamı konserlere ve sinemaların açılmasına izin vermenin “farklı cinsiyetlerin bir araya gelmesine dönük bir çağrı” olduğunu da ifade etti.

“Başlangıçta kadınlar için özel alanlar hazırlanır ancak zamanla kadınlar ve erkekler aynı ortamda kendilerini bulur. Bu ahlakı yozlaştırır ve değerlerimizi yok eder” açıklamasında bulunan Suudi din adamı, sözlerine “bilimsel ve kültürel medya aracılığıyla eğlencenin” sorunlu olmadığını da belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu