HaberlerYurttan

Süleyman Soylu’nun hedef gösterdiği Hatay Milletvekili Barış Atay kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı

Hatay Milletvekili Barış Atay, İstanbul Kadıköy’de 5 kişilik bir grubun saldırısına uğradı. Atay, dün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından hedef gösterilmişti.

Türkiye İşçi Partisi milletvekili Barış Atay, Kadıköy’de kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı. Atay, tedavi için Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne kaldırıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından dün sosyal medya üzerinden hedef gösterilen ve hakarete maruz kalan TİP Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay, bu gece İstanbul Kadıköy’de sokakta 5 kişilik bir grubun saldırısına uğradı. Atay’a saldıran grubun küfürlerin yanı sıra “vatan haini” gibi hakaretlerde bulunduğu bildirildi. Hastanede darp raporu alan Atay’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Barış Atay, Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde bulunan Atay’ın kaburgasında incinme olduğu, net durumun çekilen filimin ardından anlaşılacağı belirtildi.

NE OLMUŞTU?

Süleyman Soylu, İpek Er’in ölümünde birinci dereceden sorumluluğu olduğu bilinmesine rağmen serbest bırakılan Uzman Çavuş Musa Orhan’ı koruduğu yönündeki iddiaları gündeme getiren Barış Atay’a sosyal medya üzerinden hakaret ağır hakarette bulunmuştu.

Barış Atay’ın “Sen bir seri tecavüzcüyü korudun, kolladın. Hayatın boyunca her fırsatta yüzüne vurulması, asla unutmaman için uğraşacağız” şeklindeki tweet’ini alıntılayan Süleyman Soylu, “Benden ‘tecavüzcü kollayıcı’ olmaz da Senden tam tecavüzcü olur…” ifadelerini ifadelerini kullanmıştı.. 

Kaynak: İleri Haber

Başa dön tuşu