Dünyadanİlginizi Çekebilirİliginiz2Neler Oluyor Hayatta

Steve Benjamin’in objektifinden; karantina boyunca arka bahçesine gelen kuşların çarpıcı fotoğrafları

Steve Benjamin genellikle Zooloji alanında fotoğraflar çeken bir fotoğraf sanatçısı. Köpek balıkları, balinalar ve yunusların birbirinden farklı sualtı fotoğraflarını çekiyor.

Ancak Güney Afrika’da da devam eden COVID-19 salgını nedeniyle su altı fotoğraflarına ara vermek zorunda kalan Benjamin, odak noktasını arka bahçesine gelen kuşlara çevirdi.

Sunbirds, adını verdiği serisinde tüm fotoğrafları suyun altında kullandığı tekniklerle çekiyor.

Kuşlar için bol miktarda çiçek açan bahçesine yemler yerleştiren Benjamin arka bahçesinin kuşlarla dolu bir minyatür stüdyo haline geldiğini söylüyor. “İstedikleri zaman gelmekte ve istedikleri zaman gitmekte özgür oldukları bir stüdyo.”

 © Steve Benjamin
 © Steve Benjamin

Kuşların tüylerinin daha canlı gözükmesi için ek bahçeye ek ışıklar ekleyen sanatçı, kuşların bu ışıklardan rahatsız olduklarını ve hemen kaçtıklarını görünce su altında aydınlatma için kullandıkları tekniklere başvurduğunu söylüyor.

 © Steve Benjamin
 © Steve Benjamin
 © Steve Benjamin

Dilerseniz altta bulunan videoya tıklayarak Steve Benjamin’in kullandığı ekipmanları ve bahçeye kurduğu stüdyoyu görebilirsiniz.

“Sunbirds” adını verdiği fotoğrafların tamamına ulaşmak isterseniz Buraya tıklayarak Benjamin’in insternet sitesi üzerinden tüm seriyi ulaşabilirsiniz. 

Sanatçının diğer fotoğraflarına ulaşmak isterseniz buraya tıklayarak Benjamin’in instagram sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Bu haber thisiscolossal adlı siteden Müstehak tarafından çevrilmiştir.

Başa dön tuşu