DünyadanHaberler

Snoop Dogg, Trump yüzünden ilk defa oy kullanacağını açıkladı

ABD’li ünlü rapçi Snoop Dogg, bir radyo programına katılarak siyasi açıklamalarda bulundu. Snoop Dogg, ABD’de Donald Trump’ın başkanlığına tahammül edemediğini ve hayatında ilk kez oy kullanacağını açıkladı.

Kasım 2020’deki başkanlık seçimlerinde ilk kez oy kullanma kararını Trump’a atıfla “Bu zibidiyi görevde bir yıl daha görmeye dayanamam” diye izah eden Snoop Dogg, suç siciliyle ilgili yaşadığı kafa karışıklığı yüzünden bugüne dek oy verme hakkının bulunmadığını sandığını söyledi.

Los Angeles’daki Real 93.3 radyosunun ‘Big Boy’s Neighbourhood’ programına katılarak siyasi açıklamalarda bulunan ünlü rapçi, Kasım 2020’deki başkanlık seçimlerinde ilk kez oy kullanma kararını Trump’a atıfla “Bu zibidiyi görevde bir yıl daha görmeye dayanamam” diye izah etti. Snoop Dogg ayrıca, suç siciliyle ilgili yaşadığı kafa karışıklığı yüzünden bugüne dek oy verme hakkının bulunmadığını sandığını söyledi.

1990 ve 2007’de uyuşturucudan tutuklanması nedeniyle “Suç sicilin var, o yüzden oy veremezsin” diye düşünmesine neden olacak şekilde ‘beyninin yıkandığından’ söz eden Snoop Dogg (48), “Haberim yoktu, suç sicilim silinmiş, o yüzden artık oy verebilirim” dedi.

Sputnik’in aktardığını göre, Trump karşıtı çalışmaları da olan rapçi, 2016’da başkan seçilen ve bir dört yıl daha devam etmek için kasımda aday olacak Trump ile Demokrat Partili rakibi Joe Biden arasındaki yarış için şöyle konuştu:

“Ben hayatımda hiç oy kullanmadım, ama bu yıl sanırım çıkıp oy atacağım, çünkü bu zibidiyi bir yıl daha bile görevde görmeye dayanamayacağım.”

Kaynak: Cumhuriyet

Başa dön tuşu