HaberlerYurttan

Sıra gecelerinde ve düğünlerde müzisyenlik yaparak geçimini sağlayan Hüseyin Dörtkardeş, yaşadığı ekonomik sorunlara isyan edip müzik aletini yere atıp çekiçle vurdu

Şanlıurfa’da sıra gecelerinde ve düğünlerde müzisyenlik yaparak geçimini sağlayan Hüseyin Dörtkardeş, pandemi sürecinde yaşadığı ekonomik sorunlara isyan edip müzik aletini yere atıp çekiçle vurdu. Dörtkardeş, “Şu an iş yerim kapalı evim kira durumumuz gözler önünde. Yani bin TL’lik aylık aldık ama çoğu yararlandı çoğu da yararlanmadı. Kendi memleketimizde mülteci olduk” dedi.

Şanlıurfalı Müzisyen Hüseyin Dörtkardeş, pandemi süreci boyunca yaşadığı ekonomik sorunlar nedeniyle “Artık malzemeleri atıp kırıyoruz” diyerek ses ekipmanını yere fırlatıp, çekiçle vurdu.

“KENDİ MEMLEKETİMİZDE MÜLTECİ OLDUK”

ANKA Haber Ajansı’na konuşarak destek talep eden Şanlıurfalı Müzisyen Hüseyin Dörtkardeş, “Bizler Şanlıurfalı müzisyenler olarak çok zor durumdayız. Bir yıldır Covid-19 salgını nedeniyle herhangi bir yardımdan faydalanamıyoruz. Buradan devlet büyüklerimize sesleniyoruz. Allah rızası için Şanlıurfa’daki olsun Türkiye genelindeki müzisyenler olsun gerçekten sıkıntılar içindeyiz. Şu an iş yerim kapalı evim kira durumumuz gözler önünde. Yani bin TL’lik aylık aldık, ama çoğu yararlandı çoğu da yararlanmadı. Kendi memleketimizde mülteci olduk. Durumumuz içler acısı üç evladım var, kiracıyım kiramı ödeyemiyorum. Yani bin TL’lik aylık aldık ama çoğu yararlandı çoğu da yararlanmadı” diye konuştu.

“KADERİNE TERKEDİLEN BU İNSANLAR ZORLU HAYAT ŞARTLARIYLA NASIL MÜCADELE EDECEK?”

Şanlıurfalı müzisyenlerin durumuna dikkat çekmek için müzisyen Dörtkardeş’in müzik aletini parçalama görüntülerini sosyal medyada paylaşan CHP Haliliye İlçe Başkanı İbrahim Halil Alagöz, “Düğün salonları ve sıra gecelerinde çalarak geçimini sağlayan bu kardeşimiz, seslerini cumhurbaşkanına duyurabilmek için çekiçle müzik aletini kırıp parçalamış. Devletin verdiği komik yardımdan çoğu müzisyenin de yararlanamadığı bu durum daha ne kadar devam edecek? Kaderine terkedilen bu insanlar zorlu hayat şartlarıyla nasıl mücadele edecek?” açıklamasını yaptı.

Kaynak: Tele1

Başa dön tuşu