HaberlerYurttan Haberler

Serhan Şeşen’in doğum günü olan 27 Şubat, 'Yaşama Saygı Günü' olarak kutlanıyor.

Müzisyen Serhan Şeşen’in doğum günü ‘Yaşama Saygı Günü’ olarak kutlanıyor.

3 Aralık 2008 yılında kaybettiğimiz müzisyen Serhan Şeşen’in doğum günü olan 27 Şubat’ı ailesi ve Serhan Şeşen Müzik Felsefe ve Yaşama Saygı Derneği ‘Yaşama Saygı Günü’ olarak kutluyor.

Dernek Başkanı Burhan Şeşen, son zamanlarda kadına şiddet, çocuklara cinsel taciz, hayvanlara kötü muamele, çevreye ve doğaya duyarsızlık olarak özetlenebilecek ve direkt yaşama saygısızlık olarak nitelendirilebilecek kişisel ve toplumsal bozulmaya dikkat çekmek için böyle bir güne karar verdiklerini açıkladı.

Şeşen, 27 Şubat’ın Türkiye ve dünyada eş zamanlı ‘Yaşama Saygı Günü’ olarak kutlanması için hem siyasi iradeden, hem sanatçılardan hem de kamuoyundan destek beklediklerini söyledi.

Bunun için de ilk aşamada 27 Şubat’ta tüm sosyal medya kullanıcılarının gönderilerinin altına #27şubatyaşamasaygıgünü eklentisini koymalarını rica etti.


Serhan Şeşen’in seneler önce düzenlemesini yaptığı “Mış Baba” adlı şarkısı 2015 yılında üzerine sadece vokal eklenerek babası Burhan Şeşen, amcası İlhan Şeşen’in albümü “Gel”‘in içinde yayımlanmıştı.

Kaynak: BirGün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu