HaberlerYurttan Haberler

Sera Kadıgil, AKP’nin kültür sanat politikalarını eleştirdi.

CHP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil “Bu ülkenin tüm baskılara inat onurla direnen gerçek sanatçıları ülkeyi içine sürüklemek istediğiniz karanlığın sönmez ve söndürülemez parıltılarıdır!”

CHP PM Üyesi ve İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil, TBMM Genel Kurulu’nda Devlet Opera ve Balesi bütçesi üzerine yaptığı konuşmada, AKP’nin kültür sanat politikalarını eleştirdi.

Devlet Opera ve Balesi’ne ayrılan bütçenin AKP iktidarının kültür ve sanata bakışının bir izdüşümü olduğunu belirten Kadıgil, “2019 yılında bu kuruma reva gördüğünüz toplam bütçe Saray’ın 1 aylık masrafına dahi denk düşmüyor” dedi.

Kadigil, Genel Kurul’da yaptığı konuşmada Gezi Direnişi’ne de değindi. Kadıgil, “Gerçek sanatçılar kimdir biliyor musunuz? Saray sofralarında el pençe divan duranlar değil, eve ekmek götürememek pahasına alnı açık, başı dik duranlardır! Sırf Gezi’de yaralanan çocuklara tiyatrolarının kapılarını açtı diye bakanlık teşvikinden mahrum bırakılan, yine de Ali İsmail’e atılan o son tekmeyi unutmayanlardır! Bin türlü iftirayla evinden, yurdundan sürdüğünüz yetmiyormuş gibi bir de seçim yatırımı niyetine tutuklamaya çalıştığınız Memet Ali Alabora’lardır!” dedi. 

Kaynak: Evrensel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu