HaberlerYurttan Haberler

Sanatçılar ve set çalışanları isyan etti #EndemolShine

Paramparça, Dayan Yüreğim, Evlat Kokusu’na kadar birçok dizi ve TV programına imza atan Hollanda merkezli yapım şirketi Endemol Shine Türkiye’ye karşı dizi çalışanları ve oyuncuları eyleme geçti.

ALACAKLARINI TAHSİL EDEMEDİLER
Şirket bünyesinde çıkan dizilerin ve programların çalışanları ile oyuncuları yaptıkları açıklamada “Paramparça, Dayan Yüreğim, Evlat Kokusu dizileri çalışanları olarak dizilerin tamamı bitmiş olmasına rağmen alacaklarımızı tahsil edemedik. Ödeme takviminden haberimiz yok ve karşımızda bir muhattap bulamıyoruz. ’60 ülkeye satıldı’ ibaresiyle övünüp hem de çalışanlarının emeklerini ödenmemiş olması da ayrıca bir çelişkidir. Çeşitli iletişim yolları kurmayı denedik herhangi bir geri dönüş alamadığımız için” ifadeleri kullanıldı.

Endemol’dan ‘ödeme’ açıklaması

Bir süredir Türkiye’deki şirketi mali sıkıntılar ile gündeme gelen Endemol Shine Group yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada “Endemol Shine Türkiye’nin geciken ödemelerinin bazı kişiler üzerinde yarattığı etkinin bilincindeyiz ve bu problemi elimizden geldiğince hızla çözebilmek için çalışmaktayız” denildi.
Geçen hafta bir grup dizi oyuncusu ve set görevlisinin protestosu ile gündeme gelen Endemol Shine Türkiye’nin yapımlarında kullandığı bir köşkteki eşyalar haczedilmişti. Dizi oyuncuları ve set ekibi ödemelerin yapılmamasından şikayetçiydi.
Şirket bünyesinde çıkan dizilerin ve programların çalışanları ile oyuncuları yaptıkları açıklamada “Paramparça, Dayan Yüreğim, Evlat Kokusu dizileri çalışanları olarak dizilerin tamamı bitmiş olmasına rağmen alacaklarımızı tahsil edemedik. Ödeme takviminden haberimiz yok ve karşımızda bir muhattap bulamıyoruz. ’60 ülkeye satıldı’ ibaresiyle övünüp hem de çalışanlarının emeklerini ödenmemiş olması da ayrıca bir çelişkidir. Çeşitli iletişim yolları kurmayı denedik herhangi bir geri dönüş alamadığımız için” ifadeleri kullanılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu