HaberlerMüzikYurttan

Sanatçılar KHK ile ihraç edilen sendika üyeleri için destek klibi yayınlandı: ‘Geri döneceğiz!’

Eğitim Sen İzmir 4 No’lu Şubesi KHK ile ihraç edilen sendika üyeleri için, “Geri Döneceğiz” isimli bir klip hazırlayarak dayanışma çağrısında bulundu.

Eğitim Sen İzmir 4 No’lu Şubesi KHK ile ihraç edilen kamu emekçiğlerine destek için “Geri Döneceğiz” isimli bir klip hazırladı. Yaklaşık 15 ay gibi bir sürede tamamlanan çalışma, Koro Şefi ve sendika üyesi Deniz Yamaner yönetimindeki şube korosu tarafından yürütüldü. Klipte, İzmir ve diğer illerden ihraç sendika üyelerinin yanı sıra barış akademisyeni Doç. Dr. Nergül Çördük de yer aldı. Ayrıca klipte İlkay Akkaya, Suavi, Mazlum Çimen, İlyas Salman, Ali Ekber Eren, Onur Akın gibi çok sayıda sanatçı da müziği ve dayanışma mesajlarıyla koroya eşlik etti.  

Kliple ilgili Evrensel’e konuşan Eğitim Sen İzmir 4 No’lu Şube Başkanı Şugayip Vayiç, “Bir yıldan fazla bir zamandır şube olarak emek verdiğimiz ‘Geri Döneceğiz’ adlı klip çalışmamızı yayınlamış bulunmaktayız. KHK ile ihraç olan arkadaşlarımıza destek olmak, dayanışmak amacıyla hazırladığımız klibin tüm gelirini de ihraç arkadaşlarımız için kullanacağız” dedi. Vayiç, KHK ile ihraç olan sendika üyeleriyle dayanışmayı her ay düzenli olarak örgütleyen şubelerden biri olduklarına dikkat çekerek, “Eğitim Sen İzmir 4 No’lu Şube olarak dayanışmanın öneminin had safhaya çıktığı bu günlerde klibin paylaşılması ve izlenmesi/izletilmeli için herkesi katkı sunmaya çağırıyoruz. Unutmayalım dayanışma yaşatır. ‘KHK’lar gidecek, biz kalacağız’ ve ‘Geri döneceğiz, biz kazanacağız’ diyoruz. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza ve sanatçı dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Ayrıca katkı sunan ve sunacak olan tüm dost ve yol arkadaşlarımıza şimdiden teşekkür ederiz” diye konuştu.

Yaklaşık 16 yıldır varlığını sürdüren koro, sendika üyeleri ve emekli üyelerinden oluşuyor. Son üç yıldır Deniz Yamaner yönetiminde çalışmalarına aralıksız devam eden koro yaklaşık 40 kişiden oluşuyor. 

Kaynak: (İzmir/EVRENSEL)

Başa dön tuşu