Haberler

Sanat dünyasından bir destek daha geldi, #barışiçintiyatrocular da barışa desteklerini bildirdi

Birçok tiyatro sanatçısından, Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi‘nin, 11 Ocak 2016 tarihinde hükümete yaptığı barış ve müzakere çağrısına destek geldi.
Aralarında Arif Akkaya, Aylin Alıveren, Barış Atay, Barış Gönenen, Berfîn Zenderlioğlu, Canan Atalay, Caner Erdem, Ceren Moray, Ceylan Dizdar, Cuma Boynukara, Cüneyt Yalaz, Defne Halman, Didem Kaplan, Doğu Can, Ebru Nihan Celkan, Esme Madra, Firuze Engin, Gülhan Kadim, Güney Zeki Göker, Güray Dinçol, Hasan Karakurt, Iraz Yöntem, İbrahim Çiçek, İbrahim Halaçoğlu, Koray Tarhan, Mîrza Metîn, Pınar Çağlar Gençtürk, Pınar Yıldırım, Rüştü Onur Atilla, Sami Berat Marçalı, Seda Türkmen, Selen Uçer Sena Taşkapılıoğlu Kornhauser, Serdar Biliş, Sezgi Mengi, Simge Altay, Tara Demircioğlu, Tolga Çıklaçiftçi, Ufuk Tan Altunkaya, Ümit Çırak, Zeynep Özyurt Tarhan gibi isimlerin yer aldığı yaptıkları çağrı ile akademisyenlere destek verdiler. Barış ve müzakere çağrısı yapan tiyatro sanatçılarının açıklaması şöyle:
Barış İçin Akademisyenler İnsiyatifi’nin hükümete yaptığı barış ve müzakere çağrısını, her gün canımızı yakan haberler aldığımız bu günlerde umudumuzu güçlendiren en anlamlı ve insani girişimlerden biri olarak görüyoruz.
Bizler tiyatro ve sahne-gösteri sanatları alanında çalışan sanatçılar olarak barış için çağrıda bulunan akademisyenlerin bu onurlu buluşmasının yanında duruyor, ifade özgürlüğünün, eşitliğin, yaşam hakkının ve koşulsuz barışın yanında olduğumuzu beyan ediyoruz.
Vicdanımız ve tüm kalbimizle akademisyenlerin müzakere ve barış çağrısına sesimizi katıyoruz.
Barış hemen şimdi!
Siz de barış için destek vermek istiyorsanız barisicintiyatrocular@gmail.com adresine adınızı ve soyadınızı gönderebilirsiniz.
BarisİcinTiyatrocular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu