DünyadanHaberlerİliginiz2Neler Oluyor Hayatta

Rus sanatçı Asya Kozina, kağıttan klasik barok peruklar ve gelinlikler yapıyor

Saint Petersburg merkezli Asya ve Dmitriy Kozin’in Sanat Grubu, kağıt kullanarak benzersiz barok peruklar, maskeler ve gelinlikler yaratıyor.

Yetenekli ikili, kağıt parçalarını inanılmaz derecede karmaşık detaylara dönüştürerek moda tasarımcılarından sanat koleksiyoncularına kadar dikkatleri üzerine çekiyor.

Sanat Grubu’nun beyaz kağıtla çalışması, kısa süre içinde imzaları haline geldi. Beyaz kağıt gibi temiz bir malzemeyle çalışma kararı, tarihsel süreci sembolik bir şekilde ifade etmeye yardımcı olan bir konsepte dayanıyor. 

Moğol, Afrika, İskit, Venedik, Barok dönemlerinde yapılan heykellere bir saygı duruşunda bulunarak, çağdaş bir yaklaşım yaratıyor. 

Geleneksel Moğol gelinliklerinin eski çizimlerini ve sepya fotoğraflarını inceleyerek yola çıkan Asya Kozina; “Tarihi peruklar beni her zaman büyüledi, özellikle de barok dönem” diyor. 

Sanatçının diğer eğerlerine ulaşmak ve hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak isterseniz altta bulunan sosyal medya hesaplarından kendisine ulaşabilirsiniz.  facebook | behance (h / t: boredpanda )


Bu haber Demilked adlı siteden Müstehak tarafından çevrilmiştir.

Başa dön tuşu