DünyadanHaberlerVideo Haber

Ricky Gervais: “Burayı siyasi bir konuşma yapmak için kullanmayın. Halka ders verecek pozisyonda değilsiniz."

Sivri dili ve eşsiz mizah anlayışıyla tanınan, ve daha önce dört kez Altın Küre Ödülleri’nin sunuculuğunu yapan İngiliz komedyen ve oyuncu Ricky Gervais, 77. Altın Küre Ödülleri’ndeki açılış konuşmasıyla dikkatleri üzerine çekti. 

Filmloverss’ın haberine göre, ilk olarak 2010 yılında Altın Küre Ödülleri’ni sunan Ricky Gervais, tören sunumunda Hollywood’un ünlü isimlerini tiye almış, sivri dili ile pek çok tartışmaya yol açmıştı. Törene getirdiği dinamizm nedeni ile HFPA tarafından 2011, 2012 ve 2016 yıllarında Altın Küre sunuculuğuna getirilen Gervais, töreni sunduğu yıllar boyunca HFPA ile de dalgasını geçmekten geri durmamıştı.

Ricky Gervais’ten politik ödül konuşmaları, Leonardo Di Caprio, Cats ve Netflix yorumları

Ricky Gervais’in, açılış konuşmasının merkezinde The Irishman ile sinema dünyasına damga vuran Martin Scorsese, kızının istediği üniversiteye kabul edilmesi için rüşvet verdiği gerekçesiyle tutuklanan ve kefaletle serbest bırakılan Desperate Housewives dizisinin yıldızıFelicity HuffmanHollywood Yabancı Basın BirliğiOnce Upon a Time… in Hollywood ile çok konuşulan Leonardo Di Caprio, geçtiğimiz haftalarda ABD’de vizyona giren, oyuncuların kedilere hayat vermesi için CGI teknolojisi kullanılmasıyla dikkat çeken ve olumsuz eleştirilerin odağında olan Cats filmi, Netflix, politik ödül konuşmaları yapan ünlüler ve süper kahraman filmleri vardı.

İşte Ricky Gervais’in konuşmasından öne çıkan başlıklar:

“Bu gece limuzinle geldim, plakası Felicity Huffman tarafından yapılmıştı… Kızı için üzgünüm. Bu onun başına gelmiş en utanç verici şey olmalı. Babası da Wild Hogs filmindeydi.”

“Bu gece burada birçok büyük ünlü var. Yani, efsaneler, ikonlar… Şu masada Al Pacino, Robert de Niro, Bebek Yoda – Oh, hayır bu Joe Pesci.”

“Sapkınlardan bahsetmişken, pedofili filmler için önemli bir yıldı: ‘Surviving R. Kelly,’ ‘Leaving Neverland’… ‘Two Popes’?”

“Herkes Netflix’i izliyor. Bu törene sadece benim çıkıyor olmam gerekiyordu. ‘Her şeyi kazanırsın, Netflix, iyi geceler. ‘Hayır, üç saat boyunca buradayız. Bu şovu izlemek yerine ‘After Life’ı izleyebilirsin. Aftrer Life, eşi kanserden öldüğü için kendini öldürmek isteyen bir adam hakkında bir dizi ve hâlâ bundan daha eğlenceli. ”

“Once Upon a Time… in Hollywood, yaklaşık üç saat uzunluğunda. Leonardo Di Caprio prömiyere katıldı ve film sona erdiğinde sevgilisi artık onun için fazla yaşlıydı.”

“Dünya James Corden’i şişman bir kedi olarak görmeli. Ayrıca ‘Cats’ filmindeydi ama kimse bunu görmedi. ”

“Dame Judi Dench, Cats’de oynadığı rolü bunun için doğmuşum diyerek savundu – bir sonraki şakayı yapamam…”

“Çalıştığınız şirketlere bakın: Apple, Amazon, Disney. IŞİD bile online bir platform kursa hemen menajerinizi ararsınız değil mi? Bu yüzden, bu akşam bir ödül kazanırsanız, burayı siyasi bir konuşma yapmak için bir platform olarak kullanmayın, tamam mı? Halka herhangi bir şey hakkında ders verecek bir pozisyonda değilsiniz. Gerçek dünya hakkında hiçbir şey bilmiyorsunuz. Çoğunuz okulda Greta Thunberg’den daha az zaman geçirdiniz. Eğer kazanırsanız, gelin, küçük ödülünüzü kabul edin, menajerinize ve tanrınıza teşekkür edin ve defolup gidin.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu