HaberlerTiyatro OyunlarıYurttan

Provadan İzle programı kapsamında Semaver Kumpanya oyuncularının yorumladığı “Semaver ve Kumpanya” oyunu ücretsiz erişime açıldı

Semaver Kumpanya oyuncuları, Sait Faik Abasıyanık’ın aynı başlıklı hikâyelerinden uyarlanan ve tiyatro grubuna da ismini veren “Semaver ve Kumpanya” başlıklı oyunun provasıyla İş Sanat’ın ‘Provadan İzle’ etkinliğinde tiyatroseverlerle buluştu.

İlk gösterimi 7 Nisan’da gerçekleştirilen etkinlik sezon boyunca İş Sanat’ın YouTube kanalı ve internet sitesi üzerinden ücretsiz erişime açık olacak.

Daha önce Molière’in Cimri oyunun provasını İş Sanat çevrim içi sahnesine taşıyan Semaver Kumpanya oyuncuları bu kez Sait Faik Abasıyanık’ın aynı başlıklı hikâyelerinden uyarlanan ve tiyatro grubuna da ismini veren “Semaver ve Kumpanya” başlıklı oyunun provasını sunuyor.

Oyunda 1940’lı yıllarda her türlü yokluk ve zorluğa rağmen tiyatro sevdasını yaşatmaya çalışan bir kumpanyanın turne hikâyesi anlatılıyor. Yönetmenliğini Işıl Kasapoğlu’nun üstlendiği oyunun kadrosunda Sezin Bozacı, Sibel Altan, Serkan Keskin, Yavuz Pekman, Fırat İkisivri, Taner Ölmez, Mustafa Kırantepe, Ahmet Kaynak, Saniye Samra, Uğur Senkeri, Ezgi Ulusoy Tamer ve Selen Şenay yer alıyor.


Semaver Kumpanya’nın kuruluşunun 5’inci yılında ilk kez sergilenen, 15. yılında “Yeniden” başlığıyla tekrarlanarak Sait Faik’e saygı duruşunda bulunan oyun, unutulmaz replikleri ve hayat dolu müziğiyle Provadan İzle’de İş Sanat seyircileri ile özlem giderecek.

“SEMAVER VE KUMPANYA” OYUNUNUN TAMAMINA ALTTA BULUNAN VİDEODAN ULAŞABİLİRSİNİZ.


Şubat ayında yayınlandıktan sonra kısa sürede 800 bini aşkın kişi tarafından izlenen Molière’in ölümsüz komedisi “Cimri” ile başlayan Provadan İzle, ilk gösterimi 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde yapılan William Shakespeare’in Fırtına başlıklı oyunuyla devam etti. “Provadan İzle”nin tüm yayınları İş Sanat’ın diğer çevrim içi etkinlikleri gibi sezon sonuna kadar izlenebilir.

PROVADAN İZLE PROGRAMININ DİĞER BÖLÜMLERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Başa dön tuşu