DünyadanHaberler

Protokolleri imzalamayan ve 15 Ağustos’ta ortadan kaybolan Belarus Ulusal Sanat Müzesinin Müdürü Konstantin Shishmakov’un cansız bedeni bulundu

Belarus’ta önceki hafta yapılan seçimlerin ardından başlayan protesto gösterileri devam ediyor. Başkent Minsk’te Pazar günü hem Lukaşenko destekçileri hem de karşıtları ayrı ayrı eylemler düzenledi. 

Belarus’ta gerçekleşen seçimin ardından seçim komisyonu üyelerinden biri olan 29 yaşındaki müze müdür Konstantin Shishmakov, seçim sonuçlarını imzalamayı reddetti.

15 Ağustos günü arkasında hiç iz bırakmadan kaybolan müze müdürü için geçtiğimiz günlerde Belarus Ulusal Sanat Müzesi çalışanları eylem yapmış ve “Konstantin Shishmakov nerede?” diye sormuşlardı.

Salı günü ormanlık bir alanda arama çalışmaları yapan görevliler Polonya sınırı yakınlarındaki Volkovysk’te Shishmakov’un cansız bedeniyle karşılaştılar. 9 Ağustos seçimlerinde hile yapıldığı iddialarını ortaya çıkaran seçim komisyonu üyesinin cansız bedeni etrafında herhangi bir suç kanıtına rastlanmadığı açıklandı.

Bu haber Star Tribune sitesinden Gazete Müstehak tarafından çevrilmiştir.

Başa dön tuşu