HaberlerYurttan Haberler

Polisten müzisyene işkence: “Benim gibi insanlar bu ülkeden gitmeliymiş, ben ve benim gibiler vatan hainiymiş!”

Müzisyen Gülşah Erol sosyal medya hesabında, Kadıköy metro girişinde enstrüman çantasından şüphelenen polislerin kendisine işkence yaptığını yazdı
İstanbul’da müzisyen Gülşah Erol sosyal medya hesabında, dün (2 Ağustos) Kadıköy metro girişinde, enstrüman çantasından şüphelenen polislerin kendisine işkence yaptığını yazdı.
İki polisin kendisini kelepçeleyerek defalarca yumrukladığını ve tekmelediğini belirten Erol, “Enstrümanımı bomba, beni de terörist ilan ettiler” ifadelerini kullandı.
Çellist Gülşah Erol, polisler tarafından darp edildikten sonraki görüntülerini de paylaşarak şunları yazdı:

2 Ağustos, dün 2 polis memuru tarafından darp edildim. Kadıköy Metro girişinde. Enstrümanımı bomba beni de terörist ilan ederek bir odaya kapattılar. Ellerime kelepçe takılıp defalarca yumruklandım ve tekmelendim. Türk bayrağı ile suratıma vurdular, biz bu ülkenin vatandaşıyız diyerek, ya ben? Müzisyenim kollarıma, ellerime lütfen dikkat edin dememle daha çok darp edildim. Benim gibi insanlar bu ülkeden gitmeliymiş, ben ve benim gibiler vatan hainiymiş. Beni hapse atmakla tehdit ettiler, tüm aileme ağza alınmayacak sözlerle hakaret ettiler. Sonuç tertemiz olan hayatımla, kalbimle özgürüm lakin canım çok yanıyor… Vücudumda oluşan zararların fotoğraflarını koymadım, çünkü çok kötü, bu kadarı bile bu ülkede neye maruz kaldığımı gösteriyor olmalı. Ben müzisyenim! Bu ülkeye emek harcayan bir sanatçıyım. Hak ettiğim bu mu?! Lütfen dikkat edin müzisyen, sanatçı arkadaşlar, size hakaretle ve saldırıyla yaklaşsalar dahi susun ve yanlarından uzaklaşın. Her yerim ağrıyor, çenem, gözüm, yüzüm, bacaklarım ve kollarım darp içinde ama en çok kalbim acıyor. Dün ölebilirdim…
 

Yaşanan darp olayını ise bir vatandaş cep telefonuna kaydetti. Görüntülerde, Erol’un polisler tarafından zorla götürülmeye çalıştığı, özel güvenlik ve bir diğer polisin ise çekim yapan vatandaşa engel olmaya çalıştıkları görülüyor.


Kaynak: Sendika.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu