HaberlerYurttan

Perihan Savaş’tan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a sitem

 Perihan Savaş, Antalya Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde 59’uncu kez düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne katılan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a seslendi.

Antalya Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde 59’uncu kez düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali çerçevesinde 10 bin kişilik spor salonunda kırmızı halı ve açılış galası gerçekleştirildi.

Geceye, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, usta sanatçı Perihan Savaş, Erkan Can, Nurgül Yeşilçay ve Oktay Kaynarca’nın yanı sıra, festivalde yer alan filmlerin dünyaca ünlü yönetmenleri, oyuncular, Türk sinema ve televizyon dünyasının birbirinden ünlü yıldızları ile Antalyalı sinemaseverler katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un salondaki konuşmasının ardından sahneye çıkan Perihan Savaş, Bakan Ersoy’a seslendi. Savaş, “Kültür Bakanı ‘Emekler karşılıksız kalmamalı’ dedi. Bunun için harekete geçilmesi gerektiğini düşünüyorum. Sanatçıların emeklerinin ve telif haklarının bir an önce çıkartılması umuduyla sayın bakan. Daha özgür sanat, daha özgür sanatçı…” sözlerine yer verdi.

“ÇİĞDEM MATER’E ÖZGÜRLÜK” MESAJI

Ulusal Belgesel Film Yarışması Jürilerinden Yönetmen Elif Ergezen, “Çekilmemiş belgeseli gerekçe gösterilerek tutsak edilen arkadaşımız Çiğdem Mater’e ve siyasi tutsaklara selam gönderiyoruz dedi.

Yönetmen Yeşim Ustaoğlu da “Çiğdem Mater’e özgürlük” ifadelerini kullandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesince bu yıl 59’uncusu düzenlenen festivalde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda 10 film “Altın Portakal”ı kazanmak için yarışacak.

Festival, 8 Ekim’de ödül ve kapanış töreni ile sona erecek.

Başa dön tuşu