HaberlerYurttan

‘Payitaht Abdülhamid’ dizisinde Çorum leblebisinin yer aldığı sahne için Çorum Belediyesi 40 bin lira reklam ücreti ödedi

TRT’de yayımlanan “Payitaht Abdülhamid” dizisinde Çorum leblebisinin yer aldığı sahne için Çorum Belediyesi 40 bin lira reklam ücreti ödedi. Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, “Payitaht Abdülhamid”in bu haftaki bölümünde devletine bağlı, vatanını seven Çorumlu 7-8 Hasan Paşa’nın yanı sıra Çorum leblebisinin de yer almasının kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.

Duvar‘dan Elvan Yılmaz’ın haberine göre, TRT ekranlarında yayınlanan “Payitaht Abdülhamid” dizisinde Çorum leblebisinin yer aldığı sahne için Çorum Belediyesi, dizi yapımcısı firmaya 40 bin lira reklam ücreti ödedi.

“Payitaht Abdülhamid” dizisinin geçen cuma akşamı yayınlanan bölümünde, Çorumlu 7-8 Hasan Paşa’nın Sultan Abdülhamid döneminin önemi figürleri arasında yer aldığı belirtilmiş yine Çorum leblebisinden bahsedilmişti.

Senaryoya dâhil edildi

Çorum Belediyesi’nin girişimleri sonucu dizi yapımcıları ile görüşülerek anlaşmaya varıldı. Çorumlu 7-8 Hasan Paşa’nın Sultan Abdülhamid döneminin önemi figürleri arasında yer aldığı belirtildi ve dizi yapımcıları bu fikre sıcak bakarak 40 bin lira karşılığında Hasan Paşa konusu ve Çorum leblebisi senaryoya dâhil edildi.

Çorum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, adı geçen miktarı reklam karşılığında yapımcı firmaya ödediklerini söyledi.

‘Hasan Paşa’yla gurur duyuyoruz’

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Çorum’un ve Çorum’un yetiştirdiği en önemli isimler arasında yer alan 7-8 Hasan Paşa’nın TRT’nin en sevilen dizileri arasında yer alan “Payitaht Abdülhamid” dizisinde yer almasının kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. “Payitaht Abdülhamid”in bu haftaki bölümünde devletine bağlı, vatanını seven Çorumlu 7-8 Hasan Paşa’nın yanı sıra Çorum leblebisinin de vurgulandığını dile getiren Başkan Aşgın, “II. Abdülhamid’in en güvendiği paşalarından biri olan 7-8 Hasan Paşa, Osmanlı ordusunda erlikten mareşalliğe yükselen ender askerlerden biridir. Hasan Paşa’nın en bilinen özelliği ise 20 Mayıs 1878’de Çırağan Baskını olarak bilinen darbeyi bir sopa ile önlemesidir. Bir Çorumlu olarak bizler de 7-8 Hasan Paşa ile gurur duyuyoruz” dedi.

Başa dön tuşu