HaberlerYurttan

Pandemi süresince kapalı kalan Beyoğlu Sineması, kapılarını yeniden açabilmek için desteğinize ihtiyaç duyuyor

Pandemi süresince kapalı kalan ve bu dönemde de sinema emekçilerinin maaşlarını ve diğer ödeme yükümlülüklerini yerine getiren Beyoğlu Sineması, kapılarını yeniden açabilmek için desteğinize ihtiyaç duyuyor.

Çok seslilik ilkesinden ve bağımsız çizgisinden hiçbir zaman ödün vermeyen Beyoğlu Sineması, kapısı sokağa açılan tarihi bir kent sinemasıdır. İstanbul’un en eski ve hâlâ popülerliğini koruyan en önemli sinema salonlarından biri konumundadır.

2013 yılında önce Emek Sineması’nın yıkılmasının ardından, İstiklal Caddesi’nin geçirdiği dönüşümle birlikte kültür & sanat merkezlerinin teker teker kapanması sonucu Beyoğlu’nda yalnız kalan Beyoğlu Sineması, caddenin eski ihtişamlı günlerini kaybetmesiyle birlikte zor günler yaşamaya başladı.

2017 yılında kapanmak üzereyken sinemaseverlerin desteği ve yeni bir yönetimle faaliyetlerine devam eden Beyoğlu Sineması, gerek hazırladığı özel seçkiler gerekse her günü festival gibi yaşattığı panellerle yeniden bir sinema merkezi olmuşken; 2020 yılında gerçekleşen pandemiyle birlikte uzunca bir süre kapalı kalarak yeniden ve ilk kez bu kadar ağır şartlarda zor günler yaşamaya başladı.

Bu dönemde hükümetten ya da sinema kütür bakanlığından destek bulamayan bağımsız sinema salonlarından olan Beyoğlu Sineması hiç olmadığı kadar desteğe ihtiyaç duyuyor.

Siz de Beyoğlu Sineması’na destek olarak, tarihiyle, şehir kültüründeki hayati önemiyle ve sektördeki konumuyla sembol bir yer haline gelmiş bir mekanı kurtarabilirsiniz. 

250, 500, 1.000 ve 2.500 TL olmak üzere farklı destek opsiyonlarından birini seçebilir, Beyoğlu Sineması’nın hem perdesinde hem de web adresinde yer alacak “Sayenizde” bölümüne isminizi yazdırarak sinemanın faaliyetlerine devam etmesi için gerekli desteği verebilirsiniz. 

Siz de eğer Beyoğlu Sineması’na destek olmak isterseniz buraya tıklayarak fongogo üzerinden açılan hesaba ulaşabilir, kendi bütçenize uygun paketi seçebilirsiniz.


Başa dön tuşu