HaberlerYurttan

Özdemir Erdoğan Zeki Müren’i hedef aldı: ‘Onu izleyen erkek çocuklar travmalar yaşadı’

Özdemir Erdoğan, Zeki Müren’e ilişkin konuştu, ‘Onu izleyen erkek çocuklar travmalar yaşadı. Kötü bir rol modeldi’ dedi, Müren’in Türkiye hudutlarında kalan yöresel bir sanatçı olduğunu söyledi.

Şarkıcı Özdemir Erdoğan, Zeki Müren’e ilişkin açıklamalarda bulundu, Müren’in “kötü bir rol model” olduğunu söyledi.

Müren’in Türkiye’nin ilk rol modeli olduğunu belirten Erdoğan, “İnsanlarımız onu küçük erkek çocuklarıyla birlikte televizyonda seyretti. Ve onu izleyen erkek çocuklar travmalar yaşadı. Kötü bir rol modeldi. Sonradan bir sürü Zeki Müren’in taklitçileri çıktı. İnsanlar ona özendi. Ben bir insanın eşcinsel olmasından rahatsız olmam ama eğer bu, toplum önünde örnek olacak şekilde kullanılıyorsa zararlıdır. Ferdi Özbeğen de eşcinseldi ama efendi efendi davrandı. Bir gün bile eşcinselliğini afişe etmedi. Kendi inançları ve kendi dünyasında efendi gibi öldü, gitti” dedi.

“Bakın mesela Bülent Ersoy, çok daha namuslu, çünkü o kadın oldu. Yani erkek çocuklara kötü örnek olmadı. ‘Ben böyle hissediyorum’ dedi ve gitti kadın oldu. Bu kadına kimse bir şey diyemez ama Zeki Müren kötü bir rol modeldi. Aklı başında olan herkes böyle düşünür. Bugün erkekler mini etek giyip oje sürse, makyaj yapsa hoş karşılanır mı?” diyen Erdoğan, Posta gazetesine yaptığı açıklamayı şöyle sürdürdü:

Bakın, ustalığını dünyanın kabul ettiği bir müzisyen olarak söylüyorum; Zeki Müren sadece yerel ve Türkiye hudutlarında kalan yöresel bir sanatçıdır. Kariyerinin ilk 10 senesinde güzel şarkı söyledi ama 1965’ten sonra yaşadığı hayat dolayısıyla şarkı da söyleyemedi.

 ‘Sanat Güneş’i ifadesini ona ne devlet ne halk verdi. Bizzat kendi kendine yakıştırdı. Çünkü müthiş bir şöhret hırsı vardı.

Kaynak: Sol Haber

Başa dön tuşu