Haberler

Oyun Yazarlığı Atölyesi – GalataPerform

Oyun Yazarlığı Atölyesi – “Şehirde Karakter, Mekan ve Hikaye Avcılığı” (Ahmet Sami Özbudak)

GalataPerfom’un in-house oyun yazarları Ahmet Sami Özbudak, Galataperform’un Genel Sanat Yönetmeni, Afife ödüllü oyun yazarı ve yönetmen Yeşim Özsoy Gülan ve akademisyen, yazar-dramaturg Ferdi Çetin danışmanlığında gerçekleşecek oyun yazarlığı atölyesi İstanbul’un çeşitli noktalarında gerçekleşecek.
Bu atölye, katılımcılarını dramatik yönde zenginleştirirken şehir, şehir insanları ve yazı ilişkisi üzerine pek çok ayrıntıyı da ele alıyor. Atölyede yazarlara danışmanlık yapacak olan Ahmet Sami Özbudak birçok ödüle sahip bir oyun yazarı. Kendisi, Almanya’nın 2011 Heidelberg Stückemarkt Festivali’nde “Avrupa’nın En İyi Genç Yazarı” ödülünü, Afife Ödülleri kapsamında Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü’nü almıştı. Özbudak’ın bu yıl Şermola Performans bünyesinde “Çenadengizi” isimli oyunu da seyirciyle buluşuyor. Uzun yıllar şehir gazeteciliği de yapmış olan Ahmet Sami Özbudak, bu deneyimini oyun yazarlığıyla birleştiriyor. İstanbul Life, Birgün, Hafta Sonu ve Elele gibi mecralarda yazan Özbudak, şehir ve yazı ilişkisini farklı bir boyutta işliyor.
Atölyemiz 7 Şubat 2015 Cumartesi günü başlayacaktır.
Son başvuru tarihi 2 Şubat 2015.
Atölyede yazılacak Kısa Oyunlar Mayıs 2015te gerçekleşecek olan 4. Yeni Metin Yeni Tiyatro Festivali’nde değerlendirilecek.
TAKVİM: Şubat – Nisan 2015
Her Cumartesi 14:00-17:00
750 lira (ön ödeme peşin)
900 (her ay 3 ay boyunca)
0530 2602524ü arayın ya da başvuru maili atın; info@galataperform.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu