DünyadanHaberlerİliginiz2Neler Oluyor Hayatta

Otizmli Çocuk, 56 bin LEGO kullanarak ‘Titanik’ yaptı

İzlanda Reykjavik’te oturan 10 yaşındaki otizmli Brynjar Karl Bigisson, Titanik gemisinin anmak için bir kopyasını yaptı.

10 yaşındaki Brynjar Karl Bigisson, yaklaşık 700 saat boyunca çalışarak, 56.000 parça LEGO ile Titanik gemisinin bir kopyasını yaptı.

Bored Panda sitesine açıklamalarda bulunan Bigisson “LEGO ile bir şeyler inşa ederken, hayal gücümü kullanarak yaratıcılığımı geliştiriyorum. Kendimi yalnız hissettiğimi hatırlamıyorum, çünkü bir şeyler inşa etmekle çok meşgulüm.” dedi.

9 yaşındayken Danimarka’da bulunan LegoLand’i ziyaret eden Brynjar orada gördüğü ölçekli Lego modelleri karşısında büyülenip kaldığını ve gemilere karşı bir takıntısı olduğunu söylüyor.

Gemiler üzerine yaptığı araştırmalar sırasında en çok Titanik gemisinin hikayesinden etkilendiğini ve bu geminin bir kopyasını inşa etmek istediğini söyleyen Brynjar; “7 metre uzunluğundaki modeli tek başıma yapamayacağımı anladığım zaman ailemi bana yardım etmeye ikna etmem gerekiyordu. Büyükbabam Lulli, gerçek Titanik taslaklarına dayanarak bir proje oluşturmama yardım etti ve bu büyük bir fark yarattı proje için” diyor.

Brynjar’ın ailesi Lego’ları satın alacak parayı toparlamak için bir kitle fonlama sitesinde ona bir sayfa oluşturması için yardım etti.

Bu haber Demilked adlı siteden Müstehak tarafından çevrilmiştir.

Başa dön tuşu