Çeviri HaberlerDünyadanHaberler

Origami sanatçısı sadece tek bir kağıt kullanarak inanılmaz ayrıntılı bir samuray katlıyor

Fin Origami Sanatçısı Juho Könkkölä, sadece tek bir kağıt kullanarak inanılmaz ayrıntılı bir samurayı katlıyor.

23 yaşındaki Finlandiyalı sanatçı Juho Könkkölä, origamiyi bir sonraki aşamaya taşıyor. Sanatçı, kısa bir süre önce, son çalışmasını ortaya çıkararak herkesi şaşırttı. Yalnızca tek bir sayfa kağıt kullanılarak yaptığı Samuray, karmaşık ayrıntılara sahip.

Juho, katlama origami söz konusu olduğunda 15 yıldan fazla deneyime sahip. Sanatçı, DeMilked ile yaptığı röportajda, “Son parçayı katlamam neredeyse 1 ay sürdü, saatleri saymadım, ancak üzerinde uzun günler çalıştığım için çok fazla olduğunu düşünüyorum” diyor.

Kaynak: Juho Könkkölä

Juho, ilk origami modellerini küçükken katladığını söyleyerek: “3 yıl önce kendi figürlerimi tasarlamaya karar verdim çünkü o zamanlar katlanacak çok ilginç model bulamadım. Geçen yıl modellerim büyük bir sanat sergisinde sergilendi. Sonra çalışmalarımdaki sanatsal değeri görmeye başladım ve sanatsal odağımı daha fazlasını yaratmaya koymaya karar verdim.” diyor.

Kaynak: Juho Könkkölä
Kaynak: Juho Könkkölä

Aşağıdaki videodan Juho’nun daha önce katladığı başka bir Samurayı nasıl katladığını görebilirsiniz.


demilked.com’da Aušrys Uptas imzasıyla yayımlanan “Finnish Origami Artist Juho Könkkölä Folds An Incredibly Detailed Samurai Using Just One Sheet Of Paper” başlıklı yazıdan çevrilmiştir. 

Başa dön tuşu