DünyadanHaberlerYurttan Haberler

Onur Saylak’a Berlinale’de Eurimages Ortak Yapım Geliştirme Ödülü

Yönetmen ve oyuncu Onur Saylak’ın, yazar Hakan Günday ve yapımcı Nadir Öperli’yle birlikte geliştirdiği “Bu Dünyada İki Tür İnsan Vardır” (There Are Two Kinds Of People In This World” projesi, Berlin Film Festivali kapsamında verilen Eurimages Ortak Yapım Geliştirme Ödülü’ne değer görüldü.

70. Berlin Film Festivali 20 Şubat’ta başladı. 1 Mart’a kadar sürecek olan festival kapsamında düzenlenen Ortak Yapım Marketi, 17’nci kez gerçekleşti.

Ortak Yapım Marketi’nde 21 projeyle birlikte yarışan “Bu Dünyada İki Tür İnsan Vardır”, Eurimages Ortak Yapım Geliştirme Ödülü’ne değer görüldü. Onur Saylak’ın yönetmenliğini üstlendiği, Hakan Günday’ın senaryosunu kaleme aldığı, Nadir Öperli’nin de yapımcılığını üstlendiği proje, 20 bin euro’yla ödüllendirildi.

Dikkat çekici yeni projeleri uluslararası yatırımcılarla buluşturan Ortak Yapım Marketi’nin ana seçkisinde bu yıl 21 proje yer aldı. Ana seçkinin 11 projesinde kadın yönetmenlerin imzası bulunuyordu. Böylelikle ilk kez ana seçkide kadın yönetmenlerin oranı yüzde 50’nin üzerine çıkmış oldu.

Kaynak: Kültür Servisi


Bize Destek Olmak İster Misiniz?

Kültür sanat alanında olan bitenleri sizlere sansürsüz olarak ulaştırmak için 6 yıl önce yola çıktık! 6 yıla 37 dergi ve binlerce haber sığdırdık!

Siz de çorbada tuzum olsun diyenlerdenseniz Patreon üzerinden bize destek olabilirsiniz.

https://www.patreon.com/GazeteMustehak


Müstehak

Kâr amacı gütmeyen, derdi sanat olan ve sanatı sizlere ulaştırmanın yeni yollarını bulmak için verdiğimiz uğraşlar sonucu doğan bağımsız bir Müstehak'çı...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı