DünyadanHaberler

Oliver Dowden, çeşitli test etkinliklerine katılan 58.000 kişiden sadece 15 kişinin testinin pozitif çıktığını ve 21 Haziran’da yeniden açılma için umutlu olduklarını söyledi

Kültür Sekreteri Oliver Dowden, 58.000 kişinin katıldığı deneme etkinliklerinde 15 kişinin testinin pozitif çıkmasının ‘gerçek bir başarı’ olduğunu belirterek 21 Haziran’da yeniden açılmak için umutlu olduklarını söyledi.

İngiltere Kültür Sekreteri Oliver Dowden çeşitli etkinliklere katılan 58.000 kişi arasında gerçekleştirilen ve sadece 15 Covid-19 vakasının ortaya çıktığı etkinliklerin kendilerine umut verdiğini söyleyerek “21 Haziran’da tiyatroların ve diğer West End mekanlarının tam olarak yeniden açılmasına dair umutluyuz” dedi.

  • Sheffield’s Crucible Tiyatro’da kapalı mekanda düzenlenen Dünya Snooker Şampiyonası’ndan 17 gün sonra sadece dört Covid vakasına rastlandı.
  • İzleyiciler maskesizdi, istedikleri gibi diğer masalara geçmelerine izin verildi buna rağmen Hiç vaka çıkmadı.
  • Liverpool, Sefton Park’taki bir açık hava müzik festivalinde 5.900 katılımcı sadece iki vaka tespit edildi
  • Wembley Stadyumu’ndaki düşük kapasiteli futbol müsabakasında ise hiç vakaya rastlanmadı.
  • Liverpool’da iki gün boyunca maskesiz bir şekilde gece kulübüne eğlenen 6.000 kişi üzerinde yapılan test etkinliğinde ise dokuz vakaya rastlandı.

standard.co.uk’da Joe Murphy imzasıyla yayımlanan “Exclusive: UK Covid test events result in just 15 cases as Oliver Dowden raises hopes of June 21 reopening başlıklı haberden çevrilmiştir. Haberin tamamını okumak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Başa dön tuşu