HaberlerYurttan

Covid-19’la en iyi mücadele eden ülkelerin başında gelen Yeni Zelanda’da 50.000 kişilik sosyal mesafesiz ve maskesiz konser düzenlendi

Dünyada birçok ülkede karantina şartları devam ederken Covid-19’la en iyi mücadele eden ülkelerin başında gelen  Yeni Zelanda’da 50.000 kişilik sosyal mesafesiz konser düzenlendi.

Corona virüs salgınıyla mücadele kapsamında bazı ülkeler her geçen gün yeni tedbirler alırken bazı ülkelerde ise hayat normale dönüyor. O ülkelerden biri ise Yeni Zelanda.

Organizatörlerin, Covid-19 salgınının başlamasından bu yana en büyük canlı müzik etkinliği olduğunu açıkladığı konser Yeni Zelanda’nın en büyük spor stadyumunda gerçekleşti ve 50.000’in üzerinde seyirci katıldı.

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, virüsün kontrol altına alındığı belirterek, Avustralya ve Yeni Zelanda arasındaki uçuşlarda 19 Nisan’dan itibaren karantina şartının kaldırıldığını açıklamıştı.

Yeni Zelanda’da son 24 saatte sadece 1 corona virüs vakası tespit edildi. Ülkede salgının başından bu yana virüs sebebiyle 26 kişi hayatını kaybetti, 2 bin 601 vaka kaydedildi.

Başa dön tuşu