Dünyadan

Ninel Oberpriller'den Performance Art Workshop

Ninel Oberpriller’den Performance Art Workshop
Performans Sanatı’nın İspanya’daki temsilcilerinden Türkiye kökenli sanatçı Ninel Oberpriller Şubat ayında İstanbul’a geliyor. 1960’larda Avrupa’da ortaya çıkan ve 80’lerde altın çağını yaşamış olan Türkiye’deyse hala emekleme aşamasında olan Performans Sanatı, yalnızca bir an için varolur, mesajın yerine süreç, sözün yerine beden geçer. Bir kez yapılır, tekrarı yoktur. Bu nedenle yalnızca seyircinin belleğinde varlığını sürdürür.
Almanya Finlandiya ve İspanya’da çalışmaları bulunan dans ve hareket kökenli performans sanatçısı sanatçısı Ninel Oberpriller AN’ı var etmek ve AN’da varolmak diye tanımladığı Performans Sanatı Atölyesi’yle Şubat ayında Mekan Artı’da olacak.
Mimarlık eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi’nde alan Ninel Oberpriller mekan, beden-zaman-beden ilişkisi üzerine çalışmalarına Universtät Stuttgart’ta devam etti. Butoh, Ausdruckstanz ve New Dance eğitimleri alan sanatçı, disiplinlerarası bir sanat anlatışıyla fotoğraf, video sanatı, koreografi ve sanal gerçeklik ortamı için geliştirdiği projelerinde bedenin hareketi kadar hareketsizliği, iletişimi kadar yalnızlığı, özgürlüğü kadar hapsedilmişliğiyle de ilgilenir. Ninel Oberpriller, Finlandia Aalto University’de doktorasını tamamlarken bir yandan da Barcelona’da sanat üretimine devam etmektedir.
Tarih: 
12 Şubat – 11.00-16.00
13 Şubat -11.00-16.00
 
Ücret: 
2 gün toplam 10 saatlik atölye katılım ücreti 250 TL’dir.
*Sanatçıyla ilgili detaylı bilgi için: 
ninelcam.blogspot.com
www.ninel.de
*Atölye dili Türkçe’dir. Gerekirse İngilizce ve Almanca çeviri yapılabilir.
*Atölye 15 kişi ile sınırlıdır. Başvuru için özgeçmişinizi atolye@mekanarti.comadresine atabilir veya 0531 268 94 24 numaralı hattımızı arayabilirsiniz.
Eğitmenlerimiz tarafından yapılan değerlendirme sonucu size geri dönüş yapılacaktır.
 
Yer: 
MekanArtı Çemberlitaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu