DünyadanHaberler

New York’un dünyaca ünlü Metropolitan Operası, 137 yıllık tarihinde ilk kez finansal kriz yaşıyor

New York’un dünyaca ünlü operası Metropolitan Operası, 137 yıllık tarihinde ilk kez finansal kriz yaşadığını duyurdu.

Mart ayından bu yana koronavirüs salgını nedeniyle kapalı kalan Metropolitan Operası, sonbahar performanslarını da iptal ettiğini duyurdu.

Koronavirüs salgını nedeniyle Mart ayının ortalarından bu yana kapalı olan Metropolitan daha önce Eylül ayında açacağını duyurmuştu. Ancak bu tarihin 31 Aralık gününe ertelendiğini söyledi.

Metropolitan Operası Genel Müdürü Peter Gelb, “Metropolitan’ın organizasyon karmaşıklığı göz önüne alındığında sonbahar sezonunu iptal etmekten başka seçeneğimiz kalmadığına karar verdik! Çalışanlarımızın ve seyircilerimizin sağlığı bizim için her şeyden önce geliyor. Sosyal mesafeye ihtiyacımızın olduğu şu zamanlarda Eylül ayında açılmamız mümkün görünmüyor!” dedi.

Ayrıca Metropolitan Operası gelecek sezon yeni prodüksiyon yapamayacaklarını Mozart’ın “Sihirli Flüt” ve “Don Giovanni” operalarını erteleyeceklerini açıklayarak “Bazı performanslarımızın süresini kısaltmayı ve perdeyi mümkün olduğunca erken saatlerde açmak gibi üzerine çalıştığımız önlemlerimiz var” dedi.


Bu haber sg.style sitesinden Müstehak tarafından çevrilmiştir.

Başa dön tuşu