DünyadanHaberlerMüzikVideo Haber

New York’ta müzisyenler mağazanın vitrininde performans sergiledi

Covid-19’un olumsuz etkileri dünyanın her yerinde dalga dalga yayılırken tüm dünyada olduğu gibi New York’ta da sahne sanatlarını olumsuz etkiledi. 

New York’ta Tiyatrolar 2 Nisan Cuma gününden itibaren açılmaya başladı. Müzisyenler ise müziklerini canlı izleyicilerle paylaşmaya devam etmek için alternatif yollar aramaya devam ediyor. 

New York’ta 2 Nisan Cuma gününden itibaren tiyatrolar en fazla % 33 kapasite veya 100 kişi ile sınırlı kalmak kaydıyla halka yeniden açılma yetkisine sahip oldu. Konser salonları ise kademeli olarak açılmak için hala bekliyor.

Kaufman Müzik Merkezi, ” müzikli vitrinler ” adını verdiği bir proje ile müzisyenlerin cam bir duvarla çevrili mahallelerde performans sergilemelerine olanak tanıyor.

Organizatörler koronavirüsün zorunlu kıldığı kurallar nedeniyle kullanılmayan bir mağazanın vitrinini konser alanına dönüştürdü. Yoldan geçenlerin şaşkın bakışları arasında gerçekleşen konsereler kapsamında 100’den fazla müzisyen sahne aldı. 9 Şubat’ta başlayan konserler Mart ayında sona erdi.

Konserler sırasında sosyal mesafe kurallarını bozmamak ve kalabalıktan kaçınmak için performansların duyurusu ise aynı gün içinde yapıldı.

New York’ta konserlerin yeniden başlaması: müzisyenler mağaza vitrinlerini devraldı | © ANGELA WEISS / AFP

New York’ta yetişkinlerinin yaklaşık % 30’u en az bir doz koronavirüs aşısı almış durumda ve baharın başlamasıyla birlikte bu sayının hızla artması bekleniyor.

Başa dön tuşu