DünyadanHaberlerTiyatro Oyunları

National Tiyatro tarafından sahnelenen, Tom Hiddleston’un oynadığı ‘Coriolanus’ oyunu 11 Haziran’a kadar ücretsiz erişime açıldı

National Tiyatro tarafından sahnelenen, Tom Hiddleston’un başrolde oynadığı Shakespeare’in Coriolanus adlı oyunu ücretsiz erişime açıldı.

2014 yılında Donmar Warehouse’da National Theatre tarafından sahnelenen Coriolanus oyununun kadrosunda Rochenda Sandall, Mark Stanley, Dwane Walcott, Peter De Jersey, Elliot Levey, Helen Schlesinger, Birgitte Hjort Sørensen, Jacqueline Boatswain ve Joe Willis yer alıyor.

Oyunun kostüm tasarımcısı Lucy Osborne, ışık tasarımcısı Mark Henderson, ses tasarımcısı Emma Laxton, video tasarımcısı Andrzej Goulding, besteler Michael Bruce ve Jonathan Watkins’e ait.

Oyun 11 Haziran tarihine kadar ücretsiz erişime açık olacak.

Coriolanus oyunu modern çağlarda bir demokrasi tarafından oynanması yasaklanan çok az sayıda Shakespeare oyunlarından biri olmakla ün yapmıştır.

1930’lu yılların sonlarında Faşist yanlılar tarafından bir propaganda aleti olarak kullanıldığı iddiası ile Fransa hükumeti tarafından oyunun yapılanması yasaklanmıştır.

Başa dön tuşu