HaberlerVideoYurttan Haberler

"Müzik haramdır" bildirisine İTÜ öğrencilerinden türkülü yanıt geldi.

İTÜ Konservatuar öğrencileri üniversitede dağıtılan ‘Müzik haramdır’ başlıklı bildiriye sazlı türkülü yanıt verdi.İTÜ Konservatuar öğrencileri, üniversitede dağıtılan “Müzik ruhun gıdası mıdır?” “Müziksiz hayat olmaz mı?” gibi sorular soran ve müziğin haram olduğunu yazan bildiriye çektikleri video ile sazlı türkülü cevap verdi.

İTÜ öğrencilerinden türkülü yanıt geldi.

“Müzik haramdır” bildirisine İTÜ öğrencilerinden türkülü yanıt geldi.http://www.gazetemustehak.com/muzik-haramdir-bildirisine-itu-ogrencilerinden-turkulu-yanit-geldi/

Gepostet von Gazete Müstehak am Samstag, 9. Dezember 2017


Evrensel’in haberine göre, öğrenciler ayrıca yayınladıkları “İnadına sanat inadına özgürlük” başlıklı bildiriyle, okulda dağıtılan ‘Müzik Haramdır’ başlıklı bildiriyi dağıtan gerici faşist anlayışı kabul etmediklerini ve bu anlayışa karşı yaşamın her yerinde sanatı var etmeye çalışacaklarını belirterek “İnadına şarkılar, türküler söyleyeceğiz, inadına müziği ve sanatı tüm çocuklara öğretmeye çalışacağız. Bizler sanat ile yaşamı örgütleyeceğiz. Geleceği hep birlikte ellerimizle kurma gücümüz var ve bizler bu gücü sanat ile yaygınlaştaracağız” dedi.

Kaynak: Birgün – Evrensel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu