HaberlerYurttan Haberler

Mustafa Demirkanlı gözaltına alındı

Tiyatro… Tiyatro… Dergisi’nin kurucularından ve Mustafa Demirkanlı, dün (14 Şubat 2020) Tarsus Çamlıyayla Polis Merkezi Amirliği tarafından gözaltına alındı.

Demirkanlı’nın “Cumhurbaşkanı’na hakaret ve Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama” suç ihbarlarına yönelik ifadesi alındı.

Tiyatro Dergisi‘nin haberine göre; Çeşitli gazete ve haber sitelerinin paylaşımlarını içeren facebook ve twitter paylaşımları sorulan Demirkanlı, ifadesinde “paylaşımlarının çeşitli yayınların haberlerinin takipçileriyle paylaşmaktan ibaret olduğunu, suç içermediğini” belirtti.

Demirkanlı’nın “Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama” suç iddiasına yönelik paylaşımları ise, TCK 301’e göre Adalet Bakanlığı’nın soruşturma izni vermesi gerektiği için dosyadan ayrıldı. Bu suç iddiaları, Gezi eylemleri sırasındaki sosyal medya paylaşımlarından oluşuyor.

İfadesinin alınmasının ardından serbest bırakılan Mustafa Demirkanlı süreçle ilgili olarak şunları söyledi: “Türkiye’de yaşayan herkesin başına gelen/gelebilecek, yadırganmaması gereken bir işlem; soruşturmanın sonucunu bekleyeceğiz.”

Kaynak: Tiyatro Dergisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu