HaberlerYurttan

Musa Orhan’ın avukatı Ezgi Mola’ya destek veren 8 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu

Uzman Çavuş Musa Orhan’a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılan oyuncu Ezgi Mola’ya destek paylaşımı yapan 8 sanatçı hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Musa Orhan’ın avukat Akkuş, “Biz bu isimler hakkında Ezgi Mola’ya destek verdikleri için değil, müvekkilime hakaret ettikleri için suç duyurusunda bulunuyoruz” iddiasında bulundu.

Musa Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Uzman Çavuş Musa Orhan’a hakaret içerikli paylaşımda bulunduğu iddiasıyla 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açılan oyuncu Ezgi Mola’ya destek paylaşımlarında Orhan’a hakaret ettikleri iddiasıyla 8 sanatçı hakkında daha suç duyurusunda bulundu.

DHA’nın aktardığı habere göre, Akkuş, gazeteci Ayşe Arman, sanatçılar Engin Öztürk, Gülenay Kalkan, İbrahim Selim, Melek Mosso ve Gökhan Özoğuz, Aynur Aydın ile yazar Perihan Gün hakkında müvekkiline hakaret ettikleri iddiasıyla suç duyurusunda bulunduklarını, dilekçelerin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na teslim edildiğini söyledi.

Akkuş, “Biz bu isimler hakkında Ezgi Mola’ya destek verdikleri için değil, müvekkilime hakaret ettikleri için suç duyurusunda bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

16 KİŞİYE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULMUŞTU

Musa Orhan’ın avukatı Dr. Mehmet Erkan Akkuş, sosyal medya üzerinden yazılan mesajların bazılarının ‘hakaret’ içerdiğini tespit ettiklerini öne sürmüştü.

Hazal Kaya, Atilla Taş, Barış Atay, Metin Uca, Hasibe Eren, Aslı İnandık, Mahsun Kırmızgül, İlkay Akkaya, Fatma Turgut, Funda Eryiğit, Serkay Tütüncü, Sarp Akkaya, Tan Taşçı, Ayşenil Şamlıoğlu, Rahşan Gülşan ve Selçuk Balcı hakkında suç duyurusu dilekçelerini Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na teslim ettiklerini belirten Avukat Akkuş, müvekkili hakkında örgütlü linç kampanyası yürütüldüğünü öne sürmüştü.

Kaynak: BirGün

Başa dön tuşu