HaberlerYurttan

Musa Eroğlu, Melek Mosso ve Ahmet Güvenç sahne emekçilerine destek olmak için enstrümanlarını satışa çıkardı

Musa Eroğlu, Melek Mosso, Kurtalan Ekspres’in bas gitaristi Ahmet Güvenç sahne emekçilerine destek olmak için enstrümanlarını satışa çıkardı.

Müzisyen Haluk Levent’in, kurucusu olduğu Ahbap Platformu’yla birlikte pandemi döneminde işsiz kalan müzisyenlerin 400 liraya kadar olan elektrik, doğalgaz ve su faturalarının ödenmesi için başlattığı kampanya sanatçıların desteğiyle büyüyor.

Halk müziği sanatçısı Musa Eroğlu kampanyaya bağlamasını satışa çıkarak destek oldu. Ahbap Derneği Başkanı Haluk Levent, “Musa Eroğlu abimiz sahne emekçilerinin ödenmemiş faturaları için bağlamasını satışa çıkardı. En yüksek fiyatı veren o güzel ve emek dolu, fiyatı paha biçilemez bağlamaya sahip olacak” dedi.

Melek Mosso flütünü satışa çıkardı

Melek Mosso ise kampanyaya flütünü bağışlayarak destek oldu. Haluk Levent, “Sevgili Melek Mosso aradı. ‘Abiciğim sahne emekçileri için başlattığın kampanyaya sahnede çaldığım flütü bağışlamak istiyorum’ dedi. Cansın Melek! Bu flüte en yüksek parayı veren aynı zamanda sahne emekçilerinin faturalarına destek olmuş olacak” açıklamasını yaptı.

Ahmet Güvenç bas gitarını satışa çıkardı

Kurtalan Ekspres’in bas gitaristi Ahmet Güvenç de bas gitarını satışa çıkararak kampanyaya desteğini sundu. Güvenç, “Halukçuğum yıllardır sahnede çaldığım bas gitarımı, müzisyen kardeşlerimin faturaları için satışa çıkarıyorum” dedi.

Başa dön tuşu