HaberlerYurttan Haberler

Murat Mahmutyazıcıoğlu'nun "Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin" ve "Fü" oyunlarının kitabı çıktı

Habitus Kitap etiketiyle kitabevi raflarındaki yerini alan kitapta “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin” ve “Fü” oyunları okura sunuluyor.

Yol arkadaşlarımızdan Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun sahnelenen iki oyunu 100 sayfalık tek bir kitapta toplandı. Kitap bugünden itibaren raflarda yerini aldı. Dilerseniz internet üzerinden de kitabı buraya tıklayarak satın alabilirsiniz.
“Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin” oyununda bir aileden üç kuşak kadının sürekli değişen ve yükselen bir ev ekseninde birbirlerine söyleyemedikleri ve iç seslerinden oluşan bir dertlenme, arkada İstanbul. Kendilerine bir adım mesafeden anlattıkları elli senelik bir hikayeyi anlatıyor Murat Mahmutyazıcıoğlu. Oyun hâlâ BAM ekibi tarafından sahnelenmekte. Oyun Murat Mahmutyazıcıoğlu rejisiyle sergileniyor Ayfer Dönmez, Başak Kıvılcım Ertanoğlu ve Melis Öz rol alıyor…
6 Ekim – 13 Ekim – 20 Ekim ve 27 Ekim tarihlerin saat 20.00’de Kadıköy Theatron
14 Ekim Cumartesi günü saat 18.00’da Toy İstanbul sahnesi’nde
28 Ekim Cumartesi günü saat 20.30’da Profilo Kültür Merkezi’nde izleyebilirsiniz.
Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun 2014 yılında sahnelenen “FÜ” adlı oyunu Sami Berat Marçalı’nın rejisi ile 30 Mayıs 2014’te İkincikat Karaköy tarafından sahnelenmişti. Oyunda Deniz Türkali, Serra Yılmaz, Canan Atalay, Aziz Caner İnan rol almıştı.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu